Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mayıs 2019 | Manşet, üst Haberler

İslam’da Kadın ve Aile konulu konferans düzenlendi.

Sakarya’nın Geyve ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Daire Başkanı Ayten Koç Konferans Verdi.

Geyve Kaymakamlığının “Şiddet Önleme ve İzleme Grubu ile İlçe Müftülüğü” koordinesinde Anneler Günü vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı Kadro Terfi ve Tahsis Daire Başkanı Ayten KOÇ tarafından Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi konferans salonunda hanımlara “İslam’da Kadın ve Aile” konulu konferans düzenlendi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan Programda Kaymakam İlyas Memiş ve İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit birer konuşma yaptı.

Kaymakam konuşmasında; “Çağımızda yaşanan sanayileşme ve kentleşme sonucunda toplumu ayakta tutan geleneksel değerlerimiz büyük zarar gördü. Toplumda yaşanan sıkıntıların bir çoğunun temelinde aile kurumunun zarar görmesinden kaynaklanan sebepler bulunmaktadır. Kadın ve aile konularında programların yapılması, halkımızın bilinçlendirilmesi çok önem arz etmektedir. Bu programın ilçemizde düzenlenmesinde emeği geçen başta İlçe Müftümüz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Programın faydalı olmasını diliyorum.” Dedi.

Daire Başkanı Ayten Koç; İslam’da Kadın ve Aile konulu konferansında; aile müessesinin toplumun temel taşı olduğu ve ailenin kurulmasında ve ayakta tutulmasında en büyük görevin kadınlara düştüğü hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda Kaymakam Memiş’in Eşi Gülcan Memiş Ayten Koç’a günün anısına tablo takdim etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

492 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle