Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

İş makinesinin altından 1,5 saat sonra kurtarıldı..!

İş makinesinin altından 1,5 saat sonra kurtarıldı..!

Pamukova’da bir taş ocağında rampadan kayarak ters dönen iş makinesinin altında kalan operatör 1,5 saat süren çalışmanın ardından ağır yaralı olarak kurtarıldı. Kurtarma çalışmaları sırasında korku ve gözyaşı vardı…

Pamukova’ya bağlı Karapınar Mahallesinde bulunan bir taş ocağında saat 15.00 sularında yaşanan olayda, iddiaya göre operatör Samet A. (29) iş makinesininin hakimiyetini kaybetti. Geri geri gelen iş makinesi takla atarak ters döndü.

Operatör Samet A., ters dönen iş makinesinin altında kalarak sıkıştı. Diğer işçilerin haber vermesiyle olay yerine Jandarma, 112 Acil Sağlık Ambulansı ve Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi Pamukova Grup Amirliği kaza kırım ekipleri geldi.

Operatör Samet A. iş makinesinin altından çıkartılamayınca vinç çağrıldı. Samet A., Jandarma’nın çağırmasıyla Adapazarı’ndan gelen vinç ve diğer iş makinelerinin yardımıyla kaldırılan iş makinesinin altından 1,5 saat sonra ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Samet A., 112 Acil Sağlık Ambulansıyla önce Geyve Devlet Hastanesi’ne sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) merkez kampüsüne kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kurtarma operasyonu sırasında Samet Alemdar’a ilk müdahale iş makinesinin altında yapılırken, taş ocağındaki diğer işçiler büyük korku yaşadı.(Pamukovahalk)

İŞ MAKİNESI OPERATÖRÜ UZUN UĞRAŞLAR SONUNDA BÖYLE KURTARILDI:

2508 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle