Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Kasım 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

İpek Yolu Belediyeleri Toplandı…

İpek Yolu Belediyeleri Toplandı…

Tarihi İpekyolu Belediyeler Birliği toplantısı Geyve’de yapıldı. Başkan Kaya’nın misafiri olan birliğe üye belediye başkanlar ilçeyi gezip olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Tarihi İpek Yolu Belediyeler Birliği 2011 yılında kültür, turizm koruma ve geliştirme veya bölgenin turizm merkezi olması için kurulmuştu. Belediye başkanları Tarihi İpekyolu’nun getir getiren, dış göçü azaltan, tarihi ve kültür dokularını ön plana çıkarmak için çalışmalar yapıyor. 16 belediyenin üye olduğu birliğin son toplantısı Geyve’de gerçekleşti.

İpek Yolu Belediyeleri Birliği olağan toplantısına; Kemal Kazan (Göynük Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı), Mehmet İnegöl (Mudurnu Belediye Başkanı), Bülent Taşan (Ayaş Belediye Başkanı), Tacettin Özkaraman (Taraklı Belediye Başkanı), Recayi Çağlar (Yeniçağa Belediye Başkanı), Hasan Akcan (Akyazı Belediye Başkanı), Orhan Yıldırım (Karapürçek Belediye Başkanı), Celal Beydili (Karacasu Belediye Başkanı), Osman Sargın (İznik Belediye Başkanı), Aydın Yılmazer (Sapanca Belediye Başkanı), Murat Kaya (Geyve Belediye Başkanı) ve üye belediyelerin meclis üyeleri katıldı.

Ev sahipliğini üstlenen Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, konuklarına kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı.

Birlik Başkanı ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, olağan toplantıyı açarak gündemi sundu. Gündeme başlamadan söz verilen Başkan Murat Kaya, ilçede yaptığı çalışmalar, uygulanmaya başlanan ve hazırlık aşamasında ki projeleri ile ilgi açıklamalarda bulundu ve konuşmasının sonunda kısa bir video sunumu yaptı.

Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek oylanıp karara varılması sonunda, belediye başkanları uyguladıkları bazı konular hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya toplantı sonunda konuk Belediye Başkanlarına, İlçe Kaymakamı İlyas Memiş tarafından yazılan ” Geyve Şiiri ” basılı ebru çerçevesi hediye etti.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

1812 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle