Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Kasım 2017 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

İnsanlık Ölmesin !

Lütfen İNSANLIK ÖLMESİN….

Geyve İlçemizin bir birinden güzel mahallelerinde yaşayan farklı gelir guruplarından olan ailelerimiz var. Elbette bir birlerine yardım eden güzel yürekli olan insanlarımız da var.

İlçemizin güzel mahallelerinden birisi de Belpınar Mahallesi. O mahallemizde gelir düzeyleri çok düşük olan ailelerimiz var. Muhtarımızın elinden geleni fazlası ile yaptığına yürekten inanıyoruz.

Burada görev; “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” deyen Resulümüze gönülden inananlara düşüyor.

Adı Nurten Yıldız, evlenmiş ayrılmış ve bir oğlu var (M. Y. ). Kardeşi var (M. Y. ) ve yaşlı annesi (A. Y. ) ile birlikte yaşamakta.

İnanın, yaşadığı evi görseniz yüzünüz kızarır. Ben çok üzüldüm, çok utandım.

Deprem barakalarının yapıldığı zaman yapımına başlanmış ve müteahhit param bitti diyerek yarım bırakıp gitmiş. Tavanların çoğu mukavva ile kaplı. Tuvalete bakmaya içiniz kaldırmaz. Buzdolabı erzak dolabı olarak kullanılmakta ve içi boş. Elektrik yok su yok. Lavabo ve bulaşık yeri olarak kullanılan yer naylonlar ile kapatılmış bir bölüm. Yerler tahta ve divan tahta üzerinde bir şey ok. Kısaca hiç bir şey yok.

YARDIM YOK

İlçe Kaymakamlığı Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yönetimine bilgi için gittiğimde gerekli açıklamayı yaptılar. (Sağ olsunlar. ) Nurten Hanımın babası çiftçi bağ kur’ undan emekli olmuş ve anne kız ayrı ayrı 400 TL almakta. Bu parayı aldıkları için de vakıf yardım yapamıyor.

Ülkemizde konuk olan ailelere elini uzatan Devletimin elbette böyle desteğe muhtaç ailelere de yardımcı olacağına yürekten inanıyorum. Yiyecekleri olmayan, giyecekleri olmayan her türlü yardıma muhtaç bu insanlarımıza yardım edelim. Güzel yürekli insanlarımıza yürekten inanıyorum.

Yapacağınızdan kuşku duymadığım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

5018 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle