Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mart 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset, üst Haberler

İnciksuyu Halkının Zeytinoğlu Sevgisi

İnciksuyu Halkının Zeytinoğlu Sevgisi
İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu seçim çalışmalarını İnciksuyu Mahallesi’nde sürdürdü.

Yoğun katılımla yapılan mitingde Zeytinoğlu, “Bu iş bu akşam bitti” dedi.

İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında Geyve’nin merkez mahallelerindeki ilk mitingini İnciksuyu Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Yaklaşık bin kişilik grupla İyi Parti seçim bürosundan İnciksuyu Mahallesine yürüyen partililer ‘Başkan Atilla’ ve ‘Huzurun yolu Zeytinoğlu’ sloganları attı. İnciksuyu Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği mitinge eski milletvekili adayı Ahmet Pehlivan, eski belediye başkanı Mehmet Kır, İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran, CHP İlçe Başkanı Recep Güner ile partinin ilçe meclis üyesi adayları katıldı. Zeytinoğlu’nu karşılayan gençler onlarca meşale yakarak havai fişekler attı. İnciksuyu Mahallesi muhtar adaylarından Mustafa Gümüş ve mahalle gençliği adına Osman Balcı Zeytinoğlu’na çiçek sundu.

Destek sözü

İnciksuyu Mahallesi sakinlerine hitap eden belediye başkan adayı Zeytinoğlu, mahalle halkının katılımından ve enerjisinden memnun kaldığını belirterek teşekkür etti. Zeytinoğlu, “Sizden aldığım enerji bana ‘bu iş bu akşam bitti’ dedirtiyor” diyerek İnciksuyu hakkından gösterdikleri enerji ve heyecanı sandıklara taşımalarını istedi.

‘Seçimler huzur içinde geçsin’

Konuşması sık sık ‘Atilla gelecek dertler bitecek’ sloganıyla kesilen Zeytinoğlu, “Her ne kadar rakiplerimiz ‘bu savaşı da biz kazanacağız’ diye seçim şarkıları da yapsalar da biz Sakarya Meydan Muharebesi’ne çıkmıyoruz. Biz hizmete talibiz. Bu yüzden huzur ortamı içerisinde barış içerisinde bir seçim olmasını diliyoruz” dedi.

‘Geyve’de alınmış en yüksek oyu alacağım’

Belediyecilikte tecrübeli olduğunu aktaran Zeytinoğlu, tüm birikimlerini Geyve için kullanarak ilçeye en güzel hizmetleri sağlamak istediğini belirterek İnciksuyu sakinlerinden destek istedi.
Yerel seçimlerde Geyve’de alınan en yüksek oyu alacağını iddia eden Zeytinoğlu, “Benim Geyve halkıyla sadece siyasi bağım yok. Geyve halkıyla gönül bağım var. Geyve halkı ailem gibi. Bu yüzden bütün partilere gönül vermiş hemşerilerimden oy alacağım” açıklamalarında bulundu.

‘Tarımı ayağa kaldırmalıyız’

Ekonominin gidişatının iyi olmadığını ve her geçen gün insanların sofrasının fakirleştiğini söyleyen Zeytinoğlu, “İnsanlarımız her zaman iktidarlara şans verse de sofradan gittiğinde tepkinizde gösterir. Bizim bölgemizin en önemli geçim kaynağı yarım. Bu yüzden tarımı ayağa kaldırmak zorundayız. Yapacağımız istişarelerle tarım ve hayvancılığın gelişmesi için nerelerde neyin yapılması gerektiğini tartışacağız. Sulama maliyetlerini düşürmek için trafolar don olaylarına karşı da rüzgar panelleri kuracağız. Safibey ovasında bir üretici hali kurarak kendi malımızın fiyatını burada belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘İktidar partisindeydin neden yapmadın?’

Zeytinoğlu Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı kastederek, “Ben bunları yapacağımı söylediğimde arkadaşım benim iktidar partisinde olmadığımı ve yapamayacağımı söylüyor. Sen 10 yıldır iktidar partisindeydin. Sen neden yapmadın” diyerek eleştiride bulundu.

‘Geyve’de işsiz bırakmayacağız’

Bölgemizde işsizliğinde sorun haline geldiğini dile getiren Zeytinoğlu, “Her gün onlarca vatandaşımız Geyve’den kilometrelerce uzağa tavuk fabrikalarına çalışmaya gidiyor. Geyve’de yeni fabrikalar kurulunca bu durumu da aşacağız. Mahallemizde bir çelik fabrikası kurulacak. Ayrıca Düzakçaşehir’de yaklaşık 300 dönümlük alanda tarım sanayi ağırlıklı fabrikalar kurulması için çalışmalarımız da olacak. İşsizliği de bu şekilde bitirmiş olacağız. Geyve’de işsiz kinse bırakmayacağız” diye konuştu.

‘İskan sorunlarını çözeceğiz’

Geyve’nin bazı yerlerinde iskan problemi yaşayan vatandaşların olduğunu belirten Zeytinoğlu, “Vatandaşlarımızın sorunu belediyenin iskan bedelini yüksek göstermesinden kaynaklanıyor. Bunlar kendilerini kanunun üzerinde görüyor. Ama ben söz veriyorum. Belediye başkanı seçilirsem iskan maduru kardeşlerimizin sorununu bir hafta içerisinde çözeceğim” ifadelerini kullandı.

‘Şeffaf belediyecilik’

Belediyelerin halka açık olması gerektiğini savunan Zeytinoğlu, “Belediyecilik şeffaf olmalı. 2009’da göreve geldiklerinde Geyve Belediyesi’nin borcunu 22 milyon TL olarak açıkladılar. Bu borcu da kendilerinden başkasının ödeyemeyeceğini söylediler. Bu borç ödendi mi? Ödenmediyse ne kadar oldu? Etrafta 150 milyon TL gibi rakamlar konuşuluyor. Bunu açıklamazsan rakamı kabul etmiş olursun. Biz göreve gelirsek bir komisyon kurup belediyenin gelirini giderini bülten yoluyla halka deklare edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘Bu paralar nerede kullanılıyor?’

Zeytinoğlu Geyvespor’a ve yetişen genç futbolculara sahip çıkacaklarını belirterek amatör kulüplerin bütün ihtiyaçlarına cevap vereceklerini dile getirdi.
Aytemiz ve Lukoil’den petrol alma kiralaması yapıldığını ve yüksek kiralama bedelleri alındığını ifade eden Zeytinoğlu, “Bu paraları seçimde mi kullanıyorlar? Yoksa farklı yerlerde mi kullanıyorlar? Bugün bir şey demiyorum. Ama belediye başkanı olursam yanlış yaptıkları şeylerin hesabını sizin adınıza sormak da benim boynumun borcudur. Onlar seçimi kaybetmekten değil hesap vermekten korkuyorlar” dedi.

‘Eninde sonunda parkı bize teslim edecekler’

Geyve Parkı’nın 10 yıllığına kiralandığını öğrendiğini ifade eden Zeytinoğlu, “Parkı satmaktan beter ettiler. Festivalde burada 2 buçuk liraya çay sattılar. Şimdi seçim olunca korktun. Çay fiyatını 1 lira diye astırdın. Seçimden sonra yine 2 buçuk liradan devam edecekler. O mantıkla o park çalışmaz. Eninde sonunda gelip parkı bize teslim edecekler. Biz de parkımızı eski haline getireceğiz ve benzinliğin arkasına bir park daha yapacağız” diye konuştu.

‘Safibey halkı seçimde onlara ders verecek’

Safibey Mahallesi’nde yaşanan arbedeyi yorumlayan Zeytinoğlu, “Oradaki gençlerimizi tahrik edip kendi üzerlerine saldırmış gibi gösteriyorlar. Böyle bir ayıbı Safibey gençlerine yüklemeye çalışıyorlar. Ben o gençlerin efendiliğini çok iyi biliyorum. Ama gençleri onların üzerine benim saldığımı iddia ediyorlar. Ben o gün Çanakkale Şehitleri için anma programı yapıyorum. O benim hakkımda atıp tutuyor. Böyle bir şey var mı? Safibey halkı bu seçimde gereken dersi onlara sandıkta verecektir” dedi.

‘İftirayla mı siyaset yapacağız’

Başkan Kaya’nın kendisi hakkında ortaya artığı iddialara cevap veren Zeytinoğlu, “Depremde gezmediğimi iddia ediyor. Günlerce yaralı ve şehit kardeşlerimizi enkazdan çıkardık. O da bizi çadırında mı beklemiş. Neden sen de benimle beraber enkaz altından vatandaşlarımızı çıkarmadın. Yazıktır. Bunlarla mı iftirayla mı siyaset yapacağız” diye tepki gösterdi.

İddialara cevap

Kendi belediye başkanlığı döneminde 17 kişiyi belediyeden çıkardığı iddialarına yanıt veren Zeytinoğlu, “Kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Uzun süre bana direnenler vardı. Onları feshettik. Ancak yaptıkları yanlışı kabul edip özür dilediler. Pişmanlık duyduklarını söylediler. Onları da yeniden işe aldık. Söylendiği gibi mahkeme kararıyla bir ile dönüş olmadı. Bu meseleyle mevcut belediye çalışanlarına ‘Atilla Zeytinoğlu’ gelirse sizi işten çıkarır’ algısı yerleştirilmeye çalışılıyor” diye konuştu.

İnciksuyu Mahallesinin sorunları ve vaatler

Zeytinoğlu, “Mahallelilerin en dertli olduğu sorun çöp depolama alanı. Çöp depolama alanını şehir dışına taşıyacağız. Sizin bütün ısrarlarınıza rağmen sizlerle inatlaştılar. Kötü koku ve mikrop yayılmasına neden oldular. Şimdi siz de omlardan sandıkla hesap sorun” dedi.
Trafik kazalarını önlemek için Dörtyol’a kavşak yapılacağı sözünü veren Zeytinoğlu, “Akçeşme yolu asfaltlanacak. Bir tek orası kaldı. Ayrıca Akçeşme ve sanayiye giden yol trotuvar çalışmaları yapılarak yürüyüş yapmaya elverişli hale getirilecek. Doğalgazın gelmediği sokaklarda bu mağduriyeti kısa sürede bitireceğiz. Çocuk parkları ve gençlere spor yapabilecekleri alanlar yapılacak. İnciksuyu Deresi her yıl temizlenip ilaçlanacak. Camilerimizin temizliği de belediye tarafından yapılacak. Tüm camilerde bayanların da abdest alabileceği bir şadırvan yapacağız. Sanayi bölgesine terminal yapacağız. Eksik kalan alt ve üst yapı tamamlanacak. Çalışan kadınlarımızın çocukları için kreş yapacağız. Şehir stadının etrafı da çöp yığınlarıyla dolu. O çöpler alınacak ve parke taş döşenecek. Mahalleye ve emeklilerin maaşlarını çekebilecekleri bir ATM getireceğiz” vaatlerinde bulundu.(Geyvehaber)

1550 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

İnciksuyu Halkının Zeytinoğlu Sevgisi için 1 yorum

  1. GEYVELİ dedi ki:

    bu seçimin galibi Zeytinoğlu. Başkan Atilla. Geyveye huzur gelecek inşallah

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle