Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

İmaretin Restorasyonu Devam Ediyor

ZAVİYE-İMARET Onarımı Sürüyor…

Geyve İlçesinde bulunan ” Elvan Bey Zaviyesi ” nin restorasyon çalışmaları aralıksız devam etmekte.

Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 19.01.2018 – 22.10.2019 tarihleri arasını kapsayan dönemde restorasyon çalışmalarının yapıldığı Elvan Bey İmaret-Zaviyesi’nde çalışmalar hızla devam etmekte.

Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Haluk Yıldız, Mesut Mustafa ( Mimar-Şantiye Şefi), Sibel Sülün (Mimar), Cengiz Atik (Elektrik Teknikeri) oluşan heyet yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Binanın hemen yanında bulunan çam ağaçlarının verdikleri zararı en aza indirmek amacı ile nelerin nasıl yapılması konusunda karar verebilmek için Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba nın da görüşleri alındı ve yaptığı açıklamalar dinlendi.

Şantiye Şefi Mesut Mustafa kısa açıklamasında; “Restorasyon çalışmalarımız aralıksız devam etmekte. Çevre düzenlemelerinin yanı sıra duvarlarda ki bozulmalar yenilenmekte, elektrik donanımları ile ilgili projeler hazırlanmakta. Önerilen tarihe çalışmalarımızı tamamlamayı hedefledik.” dedi.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

 

1507 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle