Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Nisan 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Teknoloji, üst Haberler

İmam Hatip’te 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı

TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Geyve Anadolu İmam Hatip lisesinde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen projelerin yer aldığı “TUBİTAK Bilim Fuarı” düzenlendi.

Programa; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Seydi Vakkas Aytekin, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam İlyas Memiş fuara katılan öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı stantları tek tek ziyaret ederek öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Geyve Anadolu İmam Hatip lisesinde gerçekleştirilen ve 40 öğrencinin görev aldığı 4006 TÜBİTAK bilim fuarında biyoloji, fizik, matematik, Türk dili ve edebiyatı, teknoloji tasarım, yabancı dil ve tarih alanında danışman öğretmenlerin gözetiminde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen yirmi proje sergilenmektedir.

Okul müdürü Erol Erdem; geçen yıl olduğu gibi bu yılda TÜBİTAK bilim fuarı na katılarak mesleki derslerde olduğu kadar bilim konusunda da iddialiyiz.Batılı bir bilim adamının dediği gibi bilimsiz din topal, dinsiz bilim kördür.Bizde bu çerçevede mesleki konuda olduğu kadar bilim konusunda da iddialiyiz.Geyve Anadolu İmam Hatip lisesi akademik başarının adresi sosyal etkinliklerin adresi’dedi.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

848 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle