Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya

GEYVE İMAM-HATİP OKULLARI  ve MEZUN DERNEĞİ GİMDER İL TOPLANTISINDA

sakarya-simder-geyve-gimder-imam-hatip-okullarinin-sorunlari-konusuldu- (6)Sakarya  il  ve ilçe imam hatip lisesi ve ortaokul müdürleri ile imam hatip okulları mezun dernek başkanları, il milli eğitim müdür yardımcıları  SİMDER’ in organize ettiği toplantı da bir araya geldi.

Sorunlar Konuşuldu

Toplantıda il ve ilçelerimizde ki    imam hatip okulların mevcut durumları, fiziki sıkıntılar, derslik ihtiyaçları ,  ikili öğretimin vermiş olduğu verimsizlik, okul ihtiyacı olan bölgeler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu. Toplantı sonucunda ele alınan konular çözüme kovuşturulması için raporlanarak valiliğe ve yerelde  aşılamayan konuların ÖNDER vasıtasıyla Başbakanlığa sunulması  kararlaştırıldı.

Geyve İmam Hatip Tam Kadro

Toplantı da Geyve’ yi temsilen Geyve İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları derneği  (GİMDER)  kurucu başkanı  Mutlu Ertuğ, Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Doğan, Müdür Yardımcısı ve Geyve Eğitim-Bir Sen Başkanı  İbrahim Özkan, Geyve İmam-Hatip  Ortaokulu Müdürü Ali Demir katıldı.

Demir; projemiz Bürokrasiye Takıldı

Toplantıda söz alan Geyve İmam Hatip Ortaokul müdürü Ali Demir, geçen sene eğitim ve öğretimimizi imam hatip yurdunda zor şartlar altında gerçekleştirdik. Bu sene imam hatip lisemizin okulu tamamlanınca yerine geçti, biz de diyanet vakfı binasından çıkan imam hatip lisemizin yerine geçtik. Ancak bu sene öğrenci kaydımız çok olduğundan diyanet vakfı binamızda öğretmenler odasını dahi sınıfa çevirdik. Seneye açacak tek bir sınıfımız dahi yok, ilçemizin imam hatip  okullarımızın her zaman yanında yer alan  sivil toplum kuruluşu GİMDER  yönetiminin  gayretleriyle 24 derslikli Geyve  İmam hatip orta okulu  yatırıma aldırıldı. Ancak inşaatımız bürokratik  engellere takıldı ve hala başlamadı, bu konuda yardımcı olunmasını rica ediyorum açıklamasında bulundu.

Ertuğ; Sorunları Hep Birlikte Aşacağız

Geyve İmam Hatip Okulları Mez. Ve Mensp. Dern kurucu Başk. Mutlu Ertuğ’ un  yaptığı açıklamada ; GİMDER yönetiminin organizesin de gerçekleştirdiğimiz Geyve  imam hatip lisemizi tamamladık ve hamdolsun bu sene eğitim ve öğretime başladı, okulumuz her türlü donanımıyla bölgemizde örnek okul haline geldi, ilçe halkımızın okullarımıza çocuklarını göndererek geçmişte olduğu gibi  imam hatip okullarına sahip çıkmasını diliyoruz. GİMDER yönetimi olarak geçen sene büyük uğraşlarla 24 derslikli  Geyve İmam Hatip ortaokulunu yatırım programına aldırdık, ve hamdolsun eski valimiz  Mustafa Büyük’ ün  gayretleri ve derneğimizin öncülüğünde okulun yerini  merkezde ve ulaşımı kolay olan Geyve anaokulunun yanında ki  7000 metrekare alana yapılmasını karalaştırdık.   İl özel idarenin kapanmasıyla  şuan yerin hazineye devri söz konusu olduğundan  Geyve İmam Hatip ortaokulunun inşaatına başlamada sıkıntılar yaşıyoruz. açıklamasında bulundu.

Geyvemedya/Haber Merkezi

3232 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

İmam-Hatiplerin Sorunları Masaya yatırıldı.. için 3 Yorum

  1. İhl davası dedi ki:

    Yeniçerinin arasına esnaf karışmış misali, müdürlerin yarıya yakını makam için ordalar.resimcisi,müzikçisi, bt. öğretmenleri, tarihçisi. Bu davanın böyle gömülmesine gönlüm razı olamıyor.

  2. cevat dedi ki:

    imam hatiplerin ne sorunu varmış da masaya yatırılmış. devletin bütün ödeneği imam hatiplere akıyor, daha ne istiyorlarmış.

  3. Hasan Akkale dedi ki:

    bu okulların öğretmeniş, idarecisi ve öğrencisi seçme olmalı. her gelen bu okulda görevlendirilmemeli.. diğer okulları kazanamayan öğrencilerin mecburen kayıt yaptıracağaı okul imam hatip olmamalı. imam hatipte o ruha uygun öğretmen ve idareci görevlendirilmeli.. mezun olan öğrenciye belli bir bilinç verilmiyorsa o öğrenci başka okula nakledilmeli..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle