Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Şubat 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet

İller Bankasına Borçta Üçüncü Sıradayız

İLBANK Açıkladı

İller Bankası, belediyelerin kredi borçlarının miktarını açıkladı. İLBANK’a kredi borcu en yüksek belediyeler arasında Sakarya Büyükşehir 3. sırada.

ZİRVEYE DOĞRU!

Belediyelere kredi temin eden İller Bankası borç listesini açıkladı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bursa ve Gaziantep’in ardından üçüncü sırada yer aldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sadece iller Bankası’ndan kullandığı kredi miktarı 805 milyon lira. SASKİ’nin kullandığı krediler ve belediyenin doğrudan yaptığı ihaleler bu borç miktarının dışında.

İLK SIRADA BURSA VAR

En borçlular sıralamasında Bursa Büyükşehir Belediyesi 1 milyar 73 milyon ile ilk sırada. Bursa’nın ardından ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geliyor. Gaziantep’in borcu. 821 milyon TL. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 805 milyon, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 699 milyon, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ise 614 milyon lira kredi borcu olduğu belirlendi.

HİZMETLE DOĞRU ORANTILI MI?

İller Bankası’nın en borçlu belediyeler listesinde İstanbul’un olmaması şaşkınlık yarattı. Ancak yapılan araştırmaya göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin uluslar arası kredi şirketlerinden büyük projeler için kredi kullandığı için İLBANK’ın listesinde olmadığı bilgisine ulaşıldı. İLBANK’ın en borçlu belediyeler listesinin ardından merak edilen konu borçlu belediyeler listesiyle hizmetlerin aynı oranda olup olmadığı. Sakaryalı Türkiye’de en iyi hizmeti alan üçüncü ilde mi yaşıyor? Takdir kamuoyunun…

EN DÜŞÜK İLLER

İller Bankası verilerine göre kredi borçları en düşük 5 il arasında; Uşak (26 milyon lira), Muş (21 milyon lira), Tunceli (16 milyon lira), Artvin (15 milyon lira) ile Iğdır Belediyesi (15 milyon lira) yer aldı.(haberlisin)

3104 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle