Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Haziran 2011 | Eğitim, Gündem, Manşet

İLK-ORTA ÖĞRETİMDE KARNE HEYECANI…

İlçemiz Geyve’de dahil olmak üzere Sakarya’da bugün 506 okulda toplam 179 bin 811 öğrenci karnelerini alarak üç ay sürecek yaz tatiline çıktı.

Öğrenciler tatile girmenin sevinciyle birlikte arkadaşlarından ayrılmanın burukluğunu da beraberinde yaşadılar.

Bir eğitim yılı boyunca öğrenciler, öğretmenler ve veliler ile güzel anların paylaşıldığı okul günlerine  2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının başlangıç tarihi olan 19.Eylül.2011 tarihine kadar ara verildi.

Bugün alınan karneler ile sene boyunca özverili çalışmalarda başarılı olan öğrenciler sevinirken karnesinde kırık not olan öğrencilerin zaman zaman üzüldükleri görüldü.

Sınıf Öğretmenleri ise; uyguladıkları projelerle başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, karnelerinde zayıf notu bulunan öğrencilere ise ailelerinin kırıcı davranmaması gerektiğine dikkat çekerek, anne ve babaların, çocuklarını başarılı olacakları yönünde teşvik etmesi, onlara güven duyması gerektiğinin altını çizip , ders ve sınavlarla yoğun geçen eğitim yılı sonunda yaz tatiline çıkan tüm öğrencilerin, tatil dönemini dinlenerek ve bol kitap okuyarak geçirmelerini istediler.

1158 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

İlk ve Orta Öğretim’de Karne Heyecanı için 1 yorum

  1. TUNCAY ERTUNA dedi ki:

    2010-2011 eğitim ve öğretim yılını sorunsuz olarak tamamladık.Haberi yapanın kalemine sağlık,fotoğraflar için teşekkürler.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle