Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Ekim 2011 | Geyve, Manşet, Yaşam

Hacılar Uğurlandı…

 

Geyve İlçesinden Diyanet İşleri Başkanlığı Kafilesi ile hacca gidenler uğurlandı.

Merkez SinanBey Cami bahçesinde yapılan programa; hacılar ve aileleri, vatandaşlar, İlçe Müftüsü ve Belediye Başkanı da katıldı.

Okunan Kur’an-ı Kerimden sonra ilahiler seslendirildi. İlçe Müftüsü Hüseyin Duran yaptığı konuşmasında özetle şunları söyledi. ‘Sizleri uğurlamağa gelenler içinde dua ediniz. Gittiğiniz kutsal yerlerde üzumsuz işlerle uğraşmayınız. Görevli arkadaşların söylediklerini iyi dinleyiniz. Dikkatli olunuz. İbadetlerinizi daha kolay yaparsınız. Sıkıntı çekmeyin, sıkıntı çektirmeyin, kul haklarına dikket edelim. Dünyanın en kutsal yerlerinde olacaksınız bunları aklınızdan çıkarmayınız. Kendinizi kurtarmağa bakınız, ibadetlerinize dikkat ediniz. Geldikten sonra da ilişkilerinize dikkat ediniz. Yolunuz açık olsun.’

Belediye Başkanı Murat Kaya kısa konuşmasında, hac yolculuğuna çıkanlara hayırlı yolculuklar diledi ve dualarınızda bizlerede yer veriniz dedi.

Müftülük Şefi Hüseyin Nalcı yaptırdığı duaya kısa ve duygu dolu bir şiir ile başladı.Hacı adayları cami bahçesinde uğurlama törenine gelenleri dolaşarak helallaştı ve göz yaşları ile yolcu edildi.

Namık Cihan..Geyvemedya.com

1305 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle