Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ekim 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Kurban Alırken ve Kurban Keserken Uyulması Gereken Kurallar…

 

Geyve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Taner Katipoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı ile olarak bazı açıklamalarda bulundu:

‘Yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili olarak uyulması gereken kuralları içeren bildiriler Belediyeler tarafından yapılacak anonslar ile duyurulacak, Camilerde hutbeler verilecek, muhtarlar vasıtasıyla ilan panolarına asılacak ve yapılacak köy ziyaretleri ila anlatılacak.

Kurban Hizmetleri Komisyonu Başkanlığı tarafından hazırlanan bildirilerde şu bilgilere yer veriliyor:

Kurbanlık hayvan alırken dikkat edilecek kurallar
Kurban kesim yerleri,
kurban kesildikten sonra halk ve hayvan sağlığı açısından uyulması gerekenler.

Kurban kesilen sığır cinsi hayvanların kulak küpe ve pasaportları;


üreticiler, satıcılar, kasaplar, veterinerler, muhtarlar, zabıta görevlileri, kesim organizasyonu yapanlar, din görevlileri vasıtasıyla gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine 25 Kasım 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar teslim edilecektir.
Kesilen büyükbaş ve küçükbaş hayavanların sayısıda müftülüklere 25 Kasım 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar bildirilecektir.

Kurbandan çıkan kullanılamayacak olan atıklar sızdırmaz siyah torbalara koyulacak, belediye temizlik görevlilerine verilecek. Derilerin taşınması sırasında kan sızmasına engel olunacak ve çevre kirliliğine neden olunmayacaktır.’

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

1218 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle