Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Eylül 2011 | Geyve, Manşet

İlçe durakları hala karanlıkta Haberi

Büyükşehir Belediyesi’nin Donatımda belirlediği yeni ilçe durağı her gün yüzlerce vatandaşa hizmet verirken durak alanındaki eksikler tepki topluyor.

Karanlıkta kaldılarBüyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi trafiğini rahatlatmak için yapılan çalışmalar kapsamında Güney bölgesinde yer alan ilçelere giden araçların durakları Donatım semti 2. geçit karşısındaki boş alana taşındı.

Eski askerlik şubesi binasının bulundu alanda düzenleme yapan Büyükşehir Belediyesi alanı asfaltlamasına rağmen bölgede aydınlatma lambalarını dikmeden ilçe araçlarını bu bölgeden kaldırmaya başladı. Gece durağın karanlıkta kaldığını belirten vatandaşlar duruma tepki göstermiş ve karanlığı fırsat bilen bazı şahısların ilçe duraklarında kadınları taciz ettiğini belirtmişti. Boş ve karanlık olan alının ayyaşların mekanı olması ise rahatsızlık yarattı.

Çalışma başlayacak

Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi durak alanına aydınlatma lambaları dikti ancak bu lambaların sağlıklı çalışmaması yüzünden durak alanı yine karanlıkta kaldı. Günde yüzlerce kişiye hizmet veren durak alanında oturacak yerler, tuvalet, lokanta ve büfelerin bulunmadığını belirten ilçe otobüslerinin şoförleri ve vatandaşlar, duraktaki eksikliklerin biran önce giderilmesini istedi.

Büyükşehir’den alınan bilgiye göre ise ilçe duraklarının bulunduğu alanla ilgili projenin hazırlandığı belirtilirken, önümüzdeki günlerde durakta sosyal alan ve donatıların yapımına başlanacağı kaydedildi.

Sakaryayenihaber

922 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle