Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Aralık 2012 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

İnciksuyu Mahallesi’nde ikamet eden, tanınmış esnaflardan Alaettin Çelik’in oğlu Hüseyin Çelik askere uğurlandı.

Geyve İmam-Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapan Çelik, kısa dönem askerlik için Balıkesir-Edremit’e asker olarak gitti.

Asker uğurlama programına; Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyveliler Yerel Dernek Başkanı Sami Bölükbaş, mahalle sakinleri, askere uğurlananın öğretmen arkadaşları ile öğrencileri iştirak etti.

Baba Alaattin Çelik; oyun oynayanlara ve orkestrada olanlara bahşiş vermeyi de ihmal etmedi.

Oturak havasında kendini tutamayarak ağlayan babayı arkadaşları teskin etti.

İnciksuyu Mahallesi sakinleri asker uğurlaması için gelenlere orkestranın bazen çiftetelli, bazen halay, bazen de Karadeniz üçayak ve kasap oyunhavası çalarak gelenleri oynatmasından esinlenip şöyle dediler: “Sakarya Nehri’nin dört coğrafi bölgeyi geçerken kendisine karışan; Çubuk Suyu, Porsuk Suyu, Göksu, Göynük Suyu, Karaçay, Aksu Deresi, Mudurnu Suyu, Dinsiz Suyu gibi suları kendi bünyesine alarak Karasu ilçesinde denize döküldüğü yerde nasıl bir Sakarya Nehri oluşur ve bunun içinden kendine karışan suları ayıramıyor isek, Türk Milleti’de böyledir.

Bu durumu Geyve’den asker uğurlanır iken bir kere daha gördük. Nasıl ki Sakarya Nehri’nin içinden kendisine karışan suları ayırmak mümkün değilse, birbirlerine her halükarda evlenme veya göç gelerek diğer milletlerle; manav, yörük, laz, abaza, çerkez, kürt, boşnak, pomak, muhacir, arnavut, gürcü v.s. karışarak bunların tamamı da Türk Milleti’ni oluşturur. Bunları da birbirinden ayırmamız mümkün olmaz. Tamamı bir bütündür. Tıpkı Sakarya Nehri’nin Karasu’dan Sakarya Nehri’ne döküldüğü gibi.”diye konuştu

M.Hamdullah ERGİN-Geyvehaber

4264 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Hüseyin Çelik Asker’e Uğurlandı.. için 3 Yorum

  1. kikirikkız dedi ki:

    sanki kuzey ırakta 18 ay komando olarak askerlik yapacak.bir tek senmisin askere giden.topu topu 5 ay be hüseyin bey.

  2. tekmar dedi ki:

    …..

  3. hakan dedi ki:

    Allah kardeşimizin hayırlı bir şekilde vatani görevini yapmayı nasip tesin. 5 ay olması hüseyin kardesimizin değil devletin kararı yazan cahil. parayla askere gitmeyenler varken ülkemizde kısadönem askerlik yapanlar şerefiyle vatani görevlerini yapmaktadır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle