Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Haziran 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Hızlı Tren Yolcuları Alifuatpaşa Garı’nda bekletildiler

Alifuatpaşa Garı’nda bekletiliyorlar

Bugün akşam saatlerinde başlayan ve kısa sürede etkili olan yağış sonrasında YHT hattında meydana gelen göçük sebebiyle çok sayıda yolcu Alifuatpaşa Tren İstasyonu’nda mahsur kaldı.

Sakarya genelinde akşam saatlerinde başlayarak etkisini arttıran şiddetli yağış sebebiyle D-650 Karayolu trafiğe kapanmış ve kilometrelerce kuyruk oluşmuştu. Yağışın etkisini gösterdiği Geyve İlçesi’nde bir çok sokak ve caddeyi su basmış, ana yollar ise kullanılamaz hale gelmişti. Şiddetli yağış sebebiyle Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının Bilecik ve Doğançay arasında kalan bölümünde toprak satıh olarak adlandırılan dolgu alanındaki göçükler sebebiyle hat üzerindeki trafik durdurulmuştu.

Şiddetli yağış sebebiyle göçükler oluşan ve yaklaşık 10 santimetre kayan YHT Hattının trafiğe kapatılmasının ardından çok sayıda yolcu Alifuatpaşa Tren İstasyonu’na getirildi. Saatlerdir bu istasyonda bekleyen yolcuları almak için araç gönderilmemesine vatandaşlar tepki gösterirken istasyonda bekletilen yolcular yetkililerden açıklama alamamaktan şikayet etti.

TCDD’DEN AÇIKLAMA
Öte yandan yaşanan durum sonrasında TCDD tarafından bir açıklama geldi. Açıklamada;
“Bugün (18.06.2019) Bilecik-Arifiye Demiryolu Doğançay-Alifuatpaşa istasyonları km 151+170-151+420 arasında aşırı yağış nedeniyle demiryolu platformu boşaldığından saat 18.45’ten itibaren tren trafiğine kapatılmıştır.

1-Eskişehir ve İstanbul yönünden gelen yüksek hızlı trenlerdeki yolcuların seyahatleri Bilecik-Alifuatpaşa/Arifiye arasında karayoluyla sağlanmaktadır.
2-Kapanan demiryolu hattının açılması için çalışmalar devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi

Geyvemedya/Haber Merkezi

1411 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle