Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Nisan 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve

Hızlı Tren Hattının Gelip Kilitlendiği Nokta..Burası V-12

DSCF4009Yaklaşık 4 senedir çalışmalarına devam edilen Ankara İstanbul Hızlı tren hattının inşaatı Geyve Boğazı na gireceği Parla tepesi noktasında kilitlendi.

Yüksek Hızlı Tren Geyve Boğazı kısmının inşaatının başlayabilmesi için ihale süreçleri beklenmektedir.

Hızlı tren inşaatı devam eden V-12 viyadüğünün ardından Parla Tepesi’nin altından yapılacak tünelle Doğançay yönüne ilerleyecektir. Bu bölümün inşaatının başlayabilmesi için Doğançay ripajı 1. etap ihalesi geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Alifuatpaşa-Doğançay arasını kapsayan ihalenin değerlendirme süreçleri devam etmektedir. İhalenin 1-2 ay içinde sonuçlanıp kazanan firmayla sözleşme imzalanması ve yer tesliminin ardından 6 aylık iş süresi belirlenmiştir.

Doğançay-Sapanca arası ise henüz ihale edilmemiştir. Bu ihalelerden kaybedilen zamanı  kazanabilmek için, hızlı tren geçici olarak Pamukova’dan Arifiye’ye kadar  mevcut konvansiyonel hattan gidecektir. Bu amaçla eski hat yenilenmekte olup  çift hatta çıkarılması ihaleleri de geçtiğimiz aylarda yapılmıştır. Özetle hızlı trenin kilit noktası bu 3 ihaledir.

Alifuatpaşa-Doğançay hızlı tren inşaatı ihalesi teklif

değerlendirmesi bitti

İhale Bilgileri

İhale Adı:Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi, Doğançay Ripajı İlk Kısım Ali Fuat Paşa-Doğançay arası (Km:132+560-143+661 (GERİ) Kesimine ait Altyapı İnşaat

İhale Türü – Usulü:Yapım – Açık

İhale Branş Kodları (OKAS):45234100

Onay Tarihi:15.02.2013

İlanın Şekli:İhale İlanı

İşin Yapılacağı Yer:Alifuatpaşa-Doğançay Arası Km: 132+560-143+661 (Geri) Kesimi

İhale Yeri – Tarihi – Saati:TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Konferans Salonu 1. Kat Gar/ANKARA – 26.02.2013 14:00

İhale Kayıt No Durumu:Teklif Değerlendirme Tamamlanmış

 Hızlı tren hattının bu ihalesi yukarıdaki fotoğrafta bulunan VK-12 no’lu viyadüğün kuzeyinde bulunan Parla Tepesi’nden itibaren Doğançay’a kadar olan 11 km uzunluğundaki bölümü kapsamaktadır. İhale şartnamesinde belirtilen iş süresi ise 18 aydır. Teklif değerlendirme sürecinin tamamlandığı ihalenin kısa sürede sonuçlanıp kazanan firmanın ilan edilmesi bekleniyor. Mayıs ayından itibaren sözleşme imzalanıp yer teslimi safhasına geçilmesiyle birlikte, altyapı inşaatı Aralık 2014’te tamamlanabilecektir.

Foto&Haber:N.CİHAN-E.TUNA

Teknik Bilgi:www.Raytürk.net

4240 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Hızlı Tren Hattının Gelip Kilitlendiği Nokta..Burası V-12 için 1 yorum

  1. Tufancık dedi ki:

    aman tufancığımız duymasın hemen oraya damlar… 🙂

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle