Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Nisan 2014 | Gündem, Teknoloji

Hızlı Tren 29 Mayıs’ta

Test sürüşlerini başarıyla gerçekleştiren Yüksek Hızlı Tren 29 Mayıs’ta Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren’de sona yaklaşıldı.

Hızlı Tren- 29 Mayıs'taDevlet Demiryolları Genel Müdürü Süleyman Karaman, hattın yapımının tamamlandığını, test sürüşlerini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ölçüm ve sertifikasyon testleri bittikten sonra 29 Mayıs’tan itibaren yolcu taşımaya başlayacağız” dedi.

SEYAHAT SÜRESİ 3,5 SAAT 

Hattın 2015’te Marmaray’a bağlanacağını ve Halkalı’ya kadar ulaşacağını kaydeden Karaman, şöyle konuştu: “Hat açıldıktan sonra Ankara-İstanbul arası seyahat süresi 3,5 saat olacak. İlk etapta günlük 16 sefer düzenlenecek. Marmaray’a bağlandıktan sonra her 15 dakika ya da yarım saatte bir sefer gerçekleşecek”şeklinde konuştu

BİLET ÜCRETLERİ

 Bilet ücretleriyle ilgili de bir anket çalışması yaptıklarını belirten Karaman “Vatandaşa, ‘Kaç lira olursa YHT’yi tercih edersin’ diye sorduk. 50 lira olursa hepsi ‘bineriz’ diyor. 80 lira olursa yüzde 80’i YHT’yi tercih edeceğini belirtiyor. Bunları değerlendirip bilet fiyatını belirleyeceğiz. Testler bittikten sonra yolcu taşımaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

1676 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle