Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Teknoloji, üst Haberler, Yaşam

Hırzızlar Yüzünden 40 Gündür Dünya İle Erişimleri Yok..

Hızrsızlar Yüzünden 40 Gündür Dünya İle Erişimleri Yok..

Geyve Sarıgazi Mahallesinde internet erişim sıkıntısı yaşanıyor.Geçtiğimiz ayın başında mahalleye gelen yaklaşık 1,5 km.lik internet kablosunun hırsızlar tarafından çalınmasından sonra Sarıgazi mahallesinin internet erişimi kesildi.

Geyve ilçe merkezine 2 km. mesafede olmasına rağmen, Ünlü Şair Ahmet Kutsi Tecer’in

Orda, bir köy var uzakta.

O köy, bizim köyümüzdür.

Gitmesek te, gelmesek te,

O köy, bizim köyümüzdür,

diyerek işaret ettiği Geyve’nin Sarıgazi mahallesinin kablo hırsızları yüzünden 40 gündür dünya ile internet erişimi yok.

Mahalle sakinleri, günümüz şartlarında teknolojik imkanlar ile internet erişiminin artık bir yaşam biçimi olduğunu ifade ederek, yetkililerden tarihi köyümüz Sarıgazi’deki bu soruna çözüm bulunmasını istediler.

Alınan bilgilere göre; Yaşanan bakır kablo hırsızlığı sonrası Sarıgazi ve Hırka Mahalleleri için fiber optik hat proje çalışmaları başladığı, yakın zamanda yeni fiber hattın çekilerek Sarıgazi ve Hırka’ya daha hızlı internet erişimi sağlanacağı öğrenildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2349 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Hırzızlar Yüzünden 40 Gündür Dünya İle Erişimleri Yok.. için 2 Yorum

  1. nimet dedi ki:

    sarıgaziye giden yoldaki evlere internet getirilmiyor. Sesimizi biri duysun. Kozmandede çiftliği ve ilerisindeki evlere internet getirmiyorlar 15 aydır internet başvuruları yaptık internet altyapısı yok diye internet bağlamıyorlar. Sarıgazide var ama sarıgazi yolundaki evlerde yok. Böyle adaletsizlik olmaz. Bekliyoruz altyapı getirmiyorlar. Adaletsizlik kafadan başlamasın. Lütfen sarıgazi yolundaki Kozmandede ve ilerisindeki evler için Fiber internet getirilsin.

  2. cabbar dedi ki:

    boşuna beklemeyin daha da gelmez , batık türk telekomun kendine hayrı yok

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle