Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 02 Kasım 2018 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, YAZARLAR

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…

Belediye başkanları için yapılan memnuniyet anketi istisnalar hariç çoğunluğu sınıfta bıraktı.

Vatandaş; kendisine tepeden bakan, ulaşılmaz başkanlardan memnun olmadığını dile getirdi.

Sakaryalının memnuniyetsizliğini bizlerin görebilmesi için ankete ihtiyaç yoktu. Yaşadığımız şehirde kimin ne düşündüğünü biliyorduk. Kibir abidesi isimleri millet bir sonraki dönem makamda görmek istemiyor…

Anketlerde çuvallayan başkanlar vatandaşla çay-çorba içmeye başladı.

Sokakta koruma ordusuyla gezen koca burunlular vatandaşın elini sıkmaya başladı.

Vatandaş samimiyetsizliğin farkında…

Belki görmeyen bilmeyen, şehir merkezinde oturmayanlara etki edilir diye özel haber siparişleri yapıldı. Yerel gazetelerde yayımlanan sipariş haberler ile Ankara’yı etkileyeceğini düşünen kibir abidesi isimler belki aday olabilirler. Ama başkan olabilmek için sandıktan yani halkın gönlünden geçmeleri gerektiğinin farkında değiller.

Hala sanıyorlar ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamıyla seçim kazanırız. 17 belediyenin de aynı partiden yani AK Parti’den seçildiği dönemde hizmet üretemeyen, gönüllere giremeyen başkanlar sayesinde “Erdoğan ceketini koysa seçim alır” devri kapandı.

Millet Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisini, desteğini 24 Haziran seçimlerinde verdi. Aynı gün seçimlerde bile AK Parti oylarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyları arasında 75 Bin oy fark vardı….

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu özelinde hepimiz kendi yaşadığımız ilçelerde ki başkanları sorgulayalım. Başkan Toçoğlu iki dönemi Serdivan olmak üzere dört dönemdir başkanlık yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemden seçim atmosferine girilene kadar kaç kişinin elini sıktı? Kaç esnafın çayını içti? Kaç kişinin cenazesine, düğününe-cemiyetine katıldı?

Altını çizerek belirtmek vurgulamak isterim ki seçim dönemlerinden bahsetmiyorum. Seçim zamanı Ağrılılar, Trabzonlular, Balkan Göçmenleri ve diğer derneklerde yapılan yemekli toplantıları saymazsak kaç kez milletiyle buluştu?

Son günlerde başkana şirinlik olsun diye medyaya servis edilen haberlerin ardından aklıma bazı sorular takılıyor. Toçoğlu Sakarya’nın ilçelerinde yaşayanlarında başkanı değil mi? Sürekli halkıyla iç içe, omuz omuza olan Başkan Toçoğlu’nun kaç kez gördü Kaynarcalı, Taraklılı…

Bu mevzunun halkla iç içe başkan profili.

Birde mevzunun icraat kısmı var tabi ki?

Belediye başkanları kaynakları doğru kullandı mı? Yönettikleri bölgeye değer kamak için gayretleri var mı? Şaibeli işleri var mı? Gibi birçok konuda da başkanları değerlendiren halkımız memnuniyetsizliklerini dile getirmiş.

Ankara pabucun bu sefer pahalı olduğunun farkında.

Kendini dev aynasında gören başkanlara sesleniyorum; Vatandaşla iç içeyiz pozlarıyla, ısmarlama işlerle bir yere gidilemeyeceğini görün artık.

Siz partinin karar vericilerini kandırmaya çalışırken komik duruma düşüyorsunuz. Bunun bile farkında değilsiniz.

Kandırmak mesleğiniz olmuş vatandaş bunun farkında…

Karar vericileri ikna etseniz bile milleti ikna etmeniz eskisi gibi kolay olmayacak.

Daha iyi kavramanız için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dilinden düşürmediği bir sözle yazımı noktalayayım.

“Türkiye eski Türkiye değil. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”…

612 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle