Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Şubat 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Teknoloji

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ile birlikte Sakarya Nehri üzerinde yapımına devam edilen Hidroelektrik Santrali’nin çalışmalarını inceledi. Başkan Toçoğlu, “Santraller sayesinde kendi elektriğimizi kendimiz üretebileceğiz. Dolayısıyla elektrik giderlerinden kurtulmuş olacağız ve giderlerimizi hizmet için kullanabileceğiz.

Tribünler indiriliyor
Rüstem Keleş “Bilindiği gibi hidroelektrik santraller iki ana yapıdan oluşurlar. Birinci yapı inşaattır yani regülatör ve santral binasıdır. Regülatör ve santral binamızın şu anda %80’ini tamamlandı. İkinci kısım elektromekanik sistem; hidrolik kaynaktan enerjinin üretilip elektrik enerjisine dönüştürülüp enterkonnekte sisteme verileceği sistemdir. Yani tribünler, jeneratörler ve dişli kutuları elektromekanik grubu oluşturuyor. Biz elektromekanik gurupla ilgili olarak Avusturya’da Global Hydro Energy firmasıyla görüşmüş ve pazarlık yapmış, onlardan satın almıştık. Bundan 2 ay önce jeneratörler ve dişli kutuları İspanya’dan ve Avusturya’dan gelmişti. Hidroelektrik santralimizin en önemli elektromekanik grubu olan tribünlerde bugün itibariyle gelmeye başladı ve şu anda indiriliyor” dedi.

2120 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle