Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Nisan 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

HEM’den Bir İlk Daha

geyve hem-geyvenin gülüGeyve halk Eğitim Merkezi, ilk defa bir kitap yayınladı. 35 kişilik bir ekip tarafından titiz ve yoğun bir çalışmanın eseri olarak ortaya çıkarak yayınlanan kitapçık gerekli yerlere ulaştırıldı. 

Geyve HEM Müdürü İrfan Karaçayır kitapçık ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Geyve Halk Eğitimi Merkezi olarak faaliyetlerimizin tanıtımı konusunda yerel gazeteler ve internet medyası ile işbirliğinde birçok çalışma yaparak halkımızı bilgilendirdik.

Bu çalışmaların olumlu sonuçlarını da kısa sürede alarak 2013 yılı Hayat Boyu Öğrenmeye Katılım Oranımızı Sakarya´nın ilçeleri arasında en yüksek düzeye getirdik.

Ancak biz bunu yeterli görmeyip, Hayat Boyu Öğrenmeye Katılma Oranımızı en yüksek AB ülkeleri seviyelerine yaklaştırmak ve kurumumuzun bu günkü faaliyetlerini gelecek nesillere aktarabilecek bir arşiv belgesi oluşturmak amacıyla bu kitap projesini başlattık.

Yaptığımız bu çalışma ile amacımız ilçemizde: İlk olarak Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetlerini geniş kitlelere tanıtmak, özendirmek, yetişkinlerde hayat boyu öğrenme konusunda toplumsal farkındalık yaratmak, hayat boyu öğrenme kültürünün oluşmasına katkı sağlamak; 

İkinci olarak elde ettiğimiz reklam geliri ile eğitim-öğretim araç ve gereç kapasitemizi arttırırken verdiğimiz eğitimin kalitesini de nitelik ve niceliksel olarak geliştirebilmek; 

Üçüncü olarak ta iş çevrelerinde oluşan, gençlerin ve yetişkinlerin Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetlerine yeterli düzeyde katılımını engelleyen mevzuat kaynaklı olumsuz algılar konusunda işverenlerde farkındalık oluşturarak bu olumsuzlukların düzeltilebilmesi için de üst yöneticilerimizin dikkatini çekmekti.  

Bu kitap 35 kişilik bir ekibin 4 ay boyunca devam eden titiz ve yoğun çalışmasıyla ortaya çıkmıştır. Şu ana kadar kitabımızı inceleyen vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık.

Şimdi ekip olarak çok boyutlu birden fazla misyon yüklediğimiz, geç kalınmış bir projeyi başarmış olmanın huzuru içindeyiz.  Bu proje ile kurumumuza, çalışanlarımıza, kursiyerlerimize ve paydaşlarımıza kazandırdığımız maddi ve manevi kazanımların mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bu çalışmamızda maddi ve manevi katkılarını sunarak bizleri destekleyen amirlerimize, paydaşlarımıza, kursiyerlerimize, çalışanlarımıza, sponsorlarımıza ve proje ekibimize şükranlarımı sunuyorum.”

geyvenin gülü-geyve hem-25

1832 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

HEM’den Bir İlk Daha için 1 yorum

  1. geyveli5454geyve dedi ki:

    harcayın bakalım paraları,harvurup harman savur bakalım müdür bey, elbet biri çıkar müfettiş hesabını sorar

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle