Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Gündem, Manşet, Sağlık, üst Haberler, Yaşam

Hayata Küsmeyenleri Örnek Almak

HAYATA KÜSMEYENLERİ ÖRNEK ALMAK

Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret.

Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri yüreklere dokunacak, örnek ve ibret alınacak bir habere imza attılar. Kanadı kırık meleği, Rukiye’yi buldular ve ziyaret ettiler; onun umut veren öyküsüne şahit oldular ve bizlere de ulaştırdılar.

Hayat, ibret alınacak bir sürü öykülerle dolu. Öyle durumlara ve insanlara rastlarsınız ki şaşar kalırsınız.

İşte size hayata bakış açınızı değiştirebilecek bir öykü: Rukiye kızımız, üç aylıkken geçirdiği bir hastalık sonucu felç oluyor; şu an 37 yaşında. Bunca yıldır yüksünmeden ona bakan eli öpülesi bir annesi var. Annelik bu işte dedirtiyor. Babası akciğer kanserinden vefat etmiş. Hayata küsmemişler. Kızımız, annesinin ve kardeşinin gayretleri ile okuma yazma öğrenmiş. İnsanlara bir mesaj verebilmek, sesini duyurabilmek için oynatabildiği tek parmağı ile bilgisayarda bir öykü kitabı yazıyor: “Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar.” Ve bu kitabı yazarken bir amacı var: Anneme bir ev alacağım. Kirada oturuyorlar. Amacına ulaşmaya çok az kalmış. Öğrencilerimle kendisini ziyaret ettiğimizde Rukiye’nin yüzündeki mutluluk, inanın, dünyadaki hiçbir şeyle değişilmez. “Dünyaya geliş amacınızı bilirseniz hiç problem olmaz. Dünyaya tekrar gelsem yine aynı durumda gelmek isterdim” diyor Rukiye. Kendinle barışık, halinden şikayetçi değil. İnsanın çok zor durumlarda bile kendine, yaratıcısına, hayata küsmediğini, her şeye rağmen bir şeyler yapabileceğini gösteriyor bizlere. Şükredecek ne çok nimetimiz var değil mi?

Mehmet Aydoğan-Geyvemedya.com

1597 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Hayata Küsmeyenleri Örnek Almak için 1 yorum

  1. Alaettin BALCI dedi ki:

    Rukiye kızımızın kitabından almak isteyenler bana ulaşabilirler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle