Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Aralık 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

HASAN ALİ ÇELİK BAKAN YARDIMCISI OLDU

HASAN-ALİ-CELİK-BAKAN-YARDİMCİSİ-OLDU-

Ak Parti Sakarya Teşkilatının kurucularından ve Geyvelilerinde yakından tanıdığı Hasan Ali Çelik Bakan Yardımcısı oldu.

Ak Parti’den 3 dönem milletvekilliği yapan Hasan Ali Çelik, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığına atandı.

Ak Parti’den 3 dönem Sakarya Milletvekilliği yapan 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’de 3 dönem kuralının kaldırılmasına rağmen milletvekilliğine aday adayı olmayan Hasan Ali Çelik, resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanan kararname ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığına atandı.

HASAN ALİ CELİK-BAKAN-YARDIMCILIGI-ATAMEM-KARARNAMESİ-

HASAN ALİ ÇELİK KİMDİR ?

Hasan Ali Çelik, 2 Mayıs 1959’da Sakarya Bezirgân Beldesi’nde doğdu. Babasının adı Emrullah, annesinin adı Hanım’dır. Öğretim Üyesi; Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Otomotiv Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını Yakıt Ekonomisi, doktorasını Motor Performansı üzerine, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde tamamladı. Yardımcı Doçent Doktor unvanını aldı.

İTÜ, Marmara Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Teknik Elemanlar Derneği Sakarya Şubesi Kurucu ve Başkanlığı görevinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu. 22-23-24.  Dönem Sakarya Milletvekilliği yaptıktan sonra aday  olmayan Çelik, evli ve 3 çocuk babasıdır.

milletvekili_hasan_ali_celik_bakan_yardimcisi_oldu_h48274_ae5b7

3851 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle