Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Mayıs 2012 | Manşet, Siyaset

Kısa bir süre önce maliye bakanlığının aldığı bir karar neticesinde elektrik direklerimiz sökülmeye başlandı.

Maliye bakanlığı aldığı karar ile trafiğe açık olmayan ana yollara bakmayan bütün elektrik direklerinin sökülmesini maliye bakanlığı olarak bu direklerdeki enerji tüketiminin ödenmeyeceğini açıkladı.

Geyve ilçemizde şimdiye kadar 500 adet elektrik direği söküldü. Geyve meydanındaki projektörü dahi yönetmeliğe aykırı olduğu gerekçesiyle sökülmüştür. Uzun zamandır halkımız kayıp kaçak ücretiyle mücadele ederken bunun haksızlığını yenmeye çalışırken hemen akabinde bizlerin yollarımızı sokaklarımızı aydınlatan direklerin sökülmesi halkımızı ciddi anlamda rahatsız etmiştir.

Elektrik faturalarında kayıp kaçak, TRT payı, belediye tüketim vergisi vs adlarla halktan tahsilatlar yapılırken halkın kendi sokaklarının aydınlığı için kullanılan lambaların maliye bakanlığı tarafından enerji bedeli ödenmeyerek sökülmesi istenmesi traji komik bir durumdur.

Birkaç hafta önce iktidar partisi ilçe başkanı ile muhtarlarımız bir toplantı ile bir araya geldiler basından takip ettiğimiz kadar ile iktidar partisi ilçe başkanı sedaş problemi ile ilgilendiklerini dile getirerek konu ile ilgili sedaşa cezai işlem uygulandığını vurguladı ancak uygulanan cezai işlem sedaşa maliye bakanlığının elektrik direklerinin sökülmesini 6 ay önce istediğini 6 aydır sökülmedikleri için cezai işlem uygulandığını sedaş yetkilileri ile yaptığımız görüşmede öğrendik. Evlerimizin önünün sokaklarımızın aydınlatılmasını istemeyen bir yönetim anlayışının bizlerin bugününü yarınını ve geleceğini aydınlatmasının imkansız olduğunu düşünüyoruz. Halkımız ciddi ekonomik sıkıntılarla mücadele ederken tek bir elektrik faturasının ödeyemediği için elektrikleri kesilmekte halkımız ciddi anlamda baskı altındadır tek bir faturada kesilen elektrik için 19 tl ücret alınması halkımızı maddi manevi anlamda zor durumda bırakmaktadır.

Halkımız için gerekli başvuruları yapacak halkın sesi olmaya devam edeceğiz.

1164 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle