Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset

Halkın Sesi Partisi Geyve ilçe teşkilatı olarak bu haftaki ilçe yönetim kurulu toplantımızda öğrenci kardeşlerimiz ve yönetim kurulumuzla 4+4+4 kesintili eğitim sistemini tartıştık toplantımızn sonucu olarak kanun teklifinin ülkemiz için cok ciddi artı ve eksileri vardır.

Teklifin tamamını değerlendirdiğimizde özetle;

1-Teklif, 28 Şubat sürecinde alınan sekiz yıllık kesintisiz zorunlu eğitimin, toplumda ve eğitim sisteminde yol açtığı tahribatın tamiratı noktasında yerinde hükümler öngörmekle birlikte pek çok eksik nokta bırakmaktadır.

2-Zorunlu ilköğretime başlama yaşının, teklif bu haliyle yasalaşması durumunda, İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde zorunlu değişikliğe gidilmesini gerektireceği, bunun da mevcut tartışmaları ileriki bir zamana taşıyacağı dikkate alınarak ilköğretime başlama çağının yıl yerine ay olarak ifade edilmesi yerinde olacaktır.

3-Yine 12 yıla çıkarılan zorunlu eğitimin kesintili olarak öngörülmesi 28 Şubat sürecinde siyasi gerekçelerle göz ardı edilen hususların tamiri ile pedagojik açıdan önemli bir hatadan dönülmesini sağlayacaktır.

4-İlköğretim birinci ve ikinci kademe gibi ibareler yerine halk diline yerleşmiş ilkokul ve ortaokul kavramlarının yeniden kullanımının sağlanması sistemin oturması ve benimsenmesi açısından oldukça yararlıdır.

5-Ortaöğretim kurumlarında (lise) örgün eğitimin yanında yaygın eğitime imkân sağlanmış olması ne kadar yerinde ise de aynı imkânın ortaokul kademesinde tanınmamış olması o ölçüde eksikliktir.

6-Tasarıya göre şu an eğitimine devam eden 5. sınıfların mevcut siteme göre okuması öngürülüyor. Şuanki 5. sınıfların yeni siteme göre okuması daha uygun olacaktır. 6-7. sınıfların ise seçmeli derslerden faydalanması mümkün olabilmelidir.

7-Ortaöğretimin dört yıl süreyle zorunlu tutulması kaynak israfına neden olacak, liselerin toplam performansını düşürecek, bu okulları okula ve eğitime devam etmek istemeyen bir yığın isteksiz öğrenci ile baş başa bırakarak asıl fonksiyonlarını icra etmekte akamete uğratabilecektir.

8-Yine dört yıldan daha kısa sürede liseyi bitirme imkân ve kabiliyetine sahip gençlerin yok sayılarak bu yönde bir düzenleme getirilmemesi de bir eksikliktir.

9-Üniversiteye giriş ve yerleştirmede katsayı adaletsizliğinin giderilmiş olması, fırsat eşitliğini ve öğrenci başarısını ön plana çıkaracak olup yerindedir. Ancak teklif kapsamında YÖK’ün üniversiteye giriş ve yerleştirme konusundaki yetkisinin sınırlarının çizilmiş olması gerekirdi.

                                                                                                                                                 HALKIN SESİ PARTİSİ GEYVE İLÇE BAŞKANI

                                                                                                                                                                    Y.EMRE ÖZKAN

4453 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Has Parti Geyve İlçe Başkanı Özkan; 4+4+4 ü Değerlendirdi. için 14 Yorum

 1. Mehmet Nurl dedi ki:

  Ak Parti iktidarının yaptıklarına, sizin hayalleriniz ulaşamaz… Saygılarımla…

 2. İlhan KAÇAR dedi ki:

  Hakikaten akp’nin yaptıkları elektrik zammı,doğalgaz zammı,benzin ve mazot zamları ayrıca bölücüğü getirdiği noktayı kimse hayal edemezdi.Helal olsun akp’ye hiç bir iktidarın hayal bile edemediklerini gerçekleştirdi.

 3. Yünüz dedi ki:

  Arkadaşım AKP’nin yaptıklarını gerçekten kimse hayal bile edemezdi.Ama sizin beyinlerinizi öyle bir yıkamışlar ki sizden başka kimse doğru düşünmüyor bu haberi gerçekten okuyarak yorum yapmadığın belli ama siz zaten zamları da medyada göstermiyor okumuyorsunuz, cari açığın ne olduğunu bilmiyorsunuz, seçim vaadi olarak verdiğinin öğretmen atamalarını hatırlamıyorsunuz, Uludere’de ölenlere şehitlerin 3 katı tazminat vermeye hatta onlara ve Hrant Dink’e şehit ünvanını vermeye çalışıyorsunuz, MAltya’ya ABD’nin füze kalkanı kurmasını yağmurdan korunacak şemsiye zannediyorsunuz ve bu beyinlere 2023 hayal ediyorsunuz.Sizlerin en büyük zaafı bu ülke için değil, kendi egolarınız ve bu memleketi başkalarına peşkeş çekmek için siyaset yapıyor kimseyi dinlemiyorsunuz.Ama unutmayınız ki; birgün birileri de size dur diyecektir.SAYGILARIMLA…

 4. süleyman dedi ki:

  yazıklar olsun onca emek ve değişimlere sizlere iyilik yaramaz tayyip erdoğan olmasaydı ülkemızın hali ne olurdu artık açlık sınırında olurduk yolları hastaneleri okulları hiç mi görmüyorssunuz?at gözlüklerini takmışsınız çıkarın artık kendınıze gelin çok çok yaşa büyük usta…

 5. yapmayın dedi ki:

  has partimi yoksa CHP yani atilla zeytinoğlunun YAN PARTİSİMİ???? Bakın anlatayım İLÇE BAŞKANI ATİLLA ZEYTİNOĞLUNUN YAKINI İCRACI MEVLÜT ABİNİN DAMADININ KARDEŞİ…. ONUN HEMEN YANINDAKİ GEÇEN DÖNEM BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GEÇEN DÖNEM ATİLLA ZEYTİNOĞLUNA PARTİSİNİN OYLARINI YIKMIŞTI… GENE ONUN YANINDAKİLER GEÇEN DÖNEM CHP Yİ DESTEKLEDİLER…. BİR TİYO DAHA HAS PARTİ İKİ İLÇE BAŞKANI DEĞİŞTİRDİ…DAHA ÖNCEKİ FIRINCI Bİ ABİMİZ SYN ÖZKANLAR FIRININ SAHİBİYDİ VE ATİLLA ZEYTİNOĞLU ORDAN DA DIŞARI ÇIKMADI. EL ALTINDAN CHP Yİ DESTEKLEDİ… BUNLARI ŞİMDİ ÇIKIN ÇARŞIDA ESNAFA SORUN. VE SON OLARAK AKP Lİ DEĞİLİM AMA AKP OLMASA GEYVEDE BUKADAR HİZMET ALMAZDI. BIRAKIN ŞAHISLARI KİM HİZMET VERCEKSE O GELSİN. BÖLE RUZ OYUNLARI OYNATMALARINA İZİN VERMEYİN

  • Değerli arkadaşım abimin kayınpederini kim olduğunu bulmuş söylemişsin eyvallah ama unuttuğun cok şey ben sana kim olduğumu daha yakın kişilerle anlatayım.Babam Hüseyin Özkan milli selamet partisi geyve ilçe kurucu başkanı halen türkiye muhtar dernekleri federasyonu genel başkanı Ankara sakaryalılar vakfı ikinci başkanı tüm muhtarlar derneği kurucu genel başkanı .Abim Oğuzhan Özkan eğitimbirsen sakarya şube başkanı bu adamları iyi araştır bir dahaki mesajı ona göre yaz benim türk siyasetinde tanıdığım iyi görüştüğüm insanları değil sen senin bütün eşrafın hayal dahi edemez asıl at gözlüğüyle siyaseti sizler yapıyorsunuz saygılarımla…

   • yapma dedi ki:

    siyasi olarak kimlerle görüştüğünüz değil beniz has parti adı altında chp yi desteklemeniz ilgilendiriyor. seçimlere yaklaştığımızda bu yorumu yapın. siyasetten kimle görüştüğün beni ilgilendirmez önemli olan akp gibi icraat yapın sonra görüştüklerinizin reklamını yapın. SAYIN MURAT KAYA GEYVEDE GERÇEKTEN İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ… BUNU DA UNUTMAYIN ÖNCE HAS PARTİ OLARAK BARAJI AŞIN SONRA GÖRÜŞTÜĞÜN BÜYÜK ADAMLARIN REKLAMLARINI YAPARSINIZ… sizi araştırmama gerek yok geyvede bi dsp birde hasparti chp yi destekledi. halen de öyle olduğunuz biliniyor. bunu bana değil geyveli hemşerilerime anlatın. saygılar

   • hakkı dedi ki:

    merak ettim araştırdım geyvede selamet partisini kım kurdu,kım köy köy gezdi,kım okadar araba parçaladı dıye şu isimler söylendi turit musttafa,manifaturacı recai,karpuzcu şuayip,fıkret ışık sızın babanızı unuttular heralde?

 6. İlhan KAÇAR dedi ki:

  Allah aşkına akp denen partiyi kimler kurdu.Türkiyedeki tüm partilerden,dört eğilimden kurulmadımı.Gökten inmediler ya.Hakikaten yollar yapıldı benzin oldu 5 TL,mazot 4 TL,insanlar araca binemez oldu,bazı yerlerde hastane yapıldı bazılarında ise hastane sağlık ocağına dönüştürüldü.Pamukova örneğinde olduğu gibi.Birde akp den önce ülkemizde hastane yokmuydu,kuyruklar vardı diyosunuz şimdi yokmu gelin İstanbuldaki hastanelere görün kuyrukları.Bakalım randevu alabiliyormusunuz.Yahu utanın be anap’tan sonra millet akp’ye tek başına iktidar yetkisi veriyor yollardan bahsediyosunuz.Geyveye bir tane fabrika mı getirdiniz, var olan şeker fabrikasını bile ne hale getirdiniz.Ama at gözlüğü ile baktığınızdan göremezsiniz.

 7. Mehmet Nuri dedi ki:

  eee tekrar ediyorum hayallerinizde bile ulaşamazsınız…sözleriniz de bile gelemezsiniz…zorlamayın sizin cemayil evvelinizi de biliriz… boşuna kendinizi yormayın. Ak Parti iktidarının yaptıklarını söyleyemezsiniz bile… diliniz varmaz…

  • yapma dedi ki:

   akp nin yaptıklarını anlatmaya benim dilim varır…

   1 Birtane gariban akp li kalmadı hepsi nin altında son model arabalar var

   2 akp lilerin yakınları bişey bilmedikleri halde çok güzel yerlerde işlere sokuldular
   3 iktidar oldukları için insanlar onlardan destursuz diğer partilere yanaşamadılar
   4 unutmayın ergenekon geyvede yok

 8. M.Atk dedi ki:

  Evet arkadaşlar yaptıklarınızı hayal bile edemeyiz AKP Pamukova Belediye Başkan’ı Feridun Turan örnek mesela.Yaptığı yolsuzluklar ortada, aldığı cezalar ortada.Bu en yakınınızda daha ileriye gitmenize gerek yok hatta Geyve için söylentiler başladı Geyve Belediye Başkan’ımız belediyenin özelleştirdiği işleri yanında çalışanların üstüne şirket olarak vermiş.Haklısınız bunları bırakın yapmayı hayal bile etmek zor..

  • Mehmet Nuri dedi ki:

   Ne o, sirket kurdu sizi rahatsiz mi etti… Cok calismasi mi canınızı sıktı? Vah vaahh… Korku basti desene…Murat Bey in calismalari uskutmus…ne o artik sikayet edemiyormusunuz?dogru ya dunya liderini cekemiyorsunuz, cekici cagiralim size! Dedigimiz gibi Ak Parti ve murat baskanin projelerine sizi. akliniz almaz zorlamayin diyorum yok… İlla zorluyorsunuz? Merak etme sen… Siz kendinize lider bulduktan sonra konusun? Daha lideriniz bile yok… Aklin almayacak islere pek karisma.. Yazik gomulursunuz yine…

 9. süleyman dedi ki:

  ay siz ne olursa olsun memnun olmazsınız türkiyenın yüzde 50 kararını vermiş,geyve içinde geçerli bunları burda sormak yerıne murat beyın odasına gıdıp sorsanız sıze anlatır sızın başkanlarınız gıbı randevu almayada gerek yok kapısı herkeze açık.zaten başkanın mal varlığı yerınde özcede ıyıydı şimdide ıyı allah korkusuda var çok şükür o beledıyenın 10 kuruşuna tennezzül etmez sapla samanı karıştırnmayın lüfen murat gıbı başkanı tayyip gıbı başbakanı zor bulursunuz bırdaha kıymetını bılın….

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle