Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Temmuz 2011 | Gündem, Manşet

DİYARBAKIR’DAKİ ÇATIŞMADA 13 ASKER ŞEHİT OLDU

Diyarbakır’da güvenlik kuvvetleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada, 13 askerin şehit, 7 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Dolapdere köyü kırsalı ile Kulp ilçesi Tüplü köyü kırsalında arama tarama faaliyeti yapan güvenlik kuvvetleri ile bir grup PKK terör örgütü mensubu arasında yaşanan çatışmada toplam 13 askerin şehit olduğu belirtildi. Arama tarama faaliyeti yapan güvenlik kuvvetlerine teröristler tarafından açılan ateşte 13 asker şehit oldu, 7 asker ise yaralandı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, 13 askerin şehit olduğu bölgede geniş çaplı operasyonların devam ettiğini söyledi. Çatışmada yaralanan 7 askerin ise helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtiliyor.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgeye çok sayıda asker sevk edilirken, çatışmanın yaşandığı dağlık ve ormanlık araziye havadan da helikopterler aracılığıyla komandoların indirildiği bildirildi. Bölgeye yakın yerlere komandolar indirilirken, güvenlik kuvvetlerine ateş açan teröristlerin barındığı alanların helikopterlerle tarandığı belirtildi. Bölgede geniş çaplı operasyonların sürdüğü ve çatışmaların zaman zaman devam ettiği bildirildi

551 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle