Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Şubat 2012 | Manşet, Sakarya, Teknoloji

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın danışmanı Prof. Dr. Metin Yerebakan, Tüvasaş Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Ömer Yıldız ile hafif raylı sistem çalışmasını görüşmek üzere bir araya geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çok daha güzel bir  Sakarya için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ulaşımda  yeniliklerini hızlandıran Büyükşehir Belediyesi hafif raylı sistem  projeleri ile ilgili görüşmelerini sürdürüyor.
Sakarya’nın hızla gelişen  ve büyüyen bir şehir olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi olarak bu  gelişimi, sağlıklı ve Sakarya’ya yakışan projelerle yönlendireceklerini  belirten Başkan Toçoğlu, “Mevcut tren garı ile yeni terminal arasında  hafif raylı sistem projemiz ve diğer projelerimiz ile önemli görüşmeler  yaptık. Ulaştırma Bakanımızın Danışmanı Prof. Dr. Metin Yerebakan  hocamız ve Tüvasaş Genel Müdürümüz İbrahim Ertiryaki ve İstanbul Ulaşım  AŞ Genel Müdürümüz Ömer Yıldız ile bir araya geldik. Metin Bey,  projelerimizi çok önemsediğini ve destek vereceklerini söyledi. Bu bizim  için önemli bir gelişmedir kendilerine verdikleri destekten ötürü  teşekkür ediyorum.
Yeni terminal ile mevcut tren garı arasındaki hafif  raylı sistemi bu yıl devreye almayı amaçlıyoruz. Proje çalışmalarımızı  tamamlıyoruz. Hazırladığımız projeyi Sayın Bakanımıza sunup ardından da  yapım ihalesine en yakın zamanda çıkmayı hedefliyoruz. İnşallah  amacımıza ulaşır ve yeni sistemimizi sağlıklı bir şekilde  hemşerilerimizin hizmetine sunarız” dedi.
Ayrıca Çarşı Merkez ile  Yenikent arası 2. etap hafif raylı sistem çalışmalarının da olduğunu  belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Yenikent hızla gelişen bir bölge.  Ulaşımda yeniliklerimize devam ediyoruz. Ulaştırma Bakanımız  projelerimize destek veriyor. Ayrıca Sakarya’mıza özel araç tasarımı  için Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Tüvasaş ve İstanbul Ulaşım A.Ş.  ortak bir çalışma yürütüyor. İnşallah yakın zamanda çalışmalarımızı  tamamlarız ve Sakarya’mıza yakışan ulaşım ağını kurarız” diye konuştu.
2854 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle