Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Kasım 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve’li İmam Muharrem…

 

imam.2Geyve İlçesi Setçe Köyü Celeller Mahallesinde 1985 yılında doğan Muharrem Türit, İstanbul İ.H.L. den 2005 yılında mezun olduktan sonra farklı yerlerde görev yaptı.

Zonguldak İli Alaplı İlçesi Bektaşlı Köyü Kasırgalı Mahallesi Camiindeki imamlık görevine 3 yıldır devam ediyor.

İlk görev yerim olan Alaplı Alioğlu Köyüne dost ziyaretine gittim. Cuma namazını kılmak için hemen yanımızdaki Bektaşlı Köyü Kasırgalı Camiine gittik. Camiye girdiğimizde Muharrem Hoca vaaz veriyordu. Bir an göz göze geldik. Öğrencim olan Muharrem Türit’i kürsüde görünce çok duygulandım, onurlandım. Namaz çıkışında beni, öğretmenim beni ziyarete gelmiş diyerek takdim etti. Köylüleriyle konuştuk, hocayı onlara emanet ettim. Kısaca sohbet ettik; bana yaptıklarını anlattı. Minarenin kenarları akıyormuş onu tamir etmiş, yeni yapılan caminin eksikliklerini tamamlamak için çalışıyormuş. Döşeme tahtalarını vernikleyecekmiş. Ama eksikliklerin giderilmesi için paraya ihtiyacı varmış. Kolaylıklar diledim.

Aldığı eğitim gereği, ülkesine hizmet eri olarak kendisini adayanlar arasında Geyveli bir delikanlıyı, öğrencimi görmek beni çok onurlandırdı.

Ülkemin aydınlık geleceği için çalışanlara, bu uğurda emek, zaman ve para harcayanlara selam olsun. Sizlerle gurur duyuyoruz.

 imam.1

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2571 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle