Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Videolar

Gün Geçmiyor ki Su Borusu Patlamasın..

geyve-saski-patlayan-su-borusu- (6)Geyve içindeki eski su şebekesinin sıkıntılı olduğundan zaten zor günler yaşayan SASKİ arıza ekipleri, alt yapı kanalizasyon işleri sonucu patlatılan su borularının da artmasıyla adeta zamanla yarışıyor.

Sakarya ili Geyve ilçesinde yapılan alt yapı çalışması sırasında gün geçmiyor ki su borusu patlatılmasın.Bugün Tepecikler Mahallesi ve Kepekli Sokakta meydana gelen her iki patlakta binlerce ton su boşa aktı.

Gün boyu suların kesik olduğu Tepecikler Mahallesi devlet Hastanesi arkasında vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

Tepecikler Mahallesinde Gündüz saatlerinde meydana gelen olayda patlayan su borusundan ana yola çıkan suyun şiddeti görüntülerden daha net anlaşılıyor. Zaman zaman borulardaki basınç artınca da fıskiye görüntüsü verdi.Patlak borudan akan su yoldan taşarak vatandaşın boş arazisine aktı. Bu duruma arıza nedeniyle gündüz suları kesik olan ve boşa akan suya duyarlı olan vatandaşlardan da tepki geldi.

SASKi yetkilileri haber verildikten sonra fazla zaman kaybetmeden olay yerine gelerek gerekli tamiratı yaparak mahalleye yeniden su verdiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

2417 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Gün Geçmiyorki Su Borusu Patlamasın.. için 2 Yorum

  1. hakan dedi ki:

    ne güzel ben 25 m3 suya 50 tl. vereyim adam vursun kepçeyi tonlarca suyu boşa akıtsın. Neredesin yetkili. Yoksa yetkili olduğundan haberin yok mu?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle