Hoşgeldiniz  

Gülsüm Çakmak | 03 Nisan 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam, YAZARLAR

Gülsüm Çakmak Güneri Geyvemedya’da…

Gülsüm Çakmak Güneri Geyvemedya’da…

Geyveli genç mali müşavirlerimizden Gülsüm Çakmak Güneri ekonomik ve mali konulardaki köşe yazılarıyla okuyucularımıza ışık tutacak.

Çakmak’ın ilk yazısı

BORÇLULARA MÜJDE

Genel Sağlık Sigortası prim borcu olan vatandaşlara beklenen güzel haber geldi.

-Peki Nedir Bu Güzel Haber?

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir  Gülsüm Çakmak Güneri vatandaşları bilgilendirmek için konuyla ilgili şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın 29.03.2019 tarihli 859 sayılı imzalı kararı, 30729 sayılı  Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayınlanan bu Karara göre, Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek.Sadece borcu olan vatandaşlar değil ayrıca bakmakla yükümlü olduğu kişilerde ücretsiz sağlık hizmeti hakkından yaralanabilecek. Gelen bu sevindirici haber vatandaşı bir nebze olsa da rahatlattı.

Ücretsiz sağlık hakkı, 31 Aralık 2019’a kadar geçerli olacak. Ek bilgi olarak şunu da ekleyelim; Genel Sağlık Sigortası primi  bu yıl aylık 76,75 tl.  olarak uygulanıyor.  Ayrıca okurlarımızın aklının bir köşesinde şu da  bulunsun; maddi durumu iyi olmayan vatandaş gelir testi ile kişi başı geliri 852,00 tl. liradan az ise primler devlet tarafından ödeniyor.

Saygılarımla

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ

Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ kimdir?

Gülsüm Çakmak Güneri 28.03.1990 Geyve doğdu.

Geyve Meslek Yüksek Yüksek Okulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun oldu.Akabinde sırasıyla Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. işletme bölümünden ve Trakya Üniversitesi İ.İ.B.F. iktisat bölümünden başarı ile mezun oldu.Yüksek Lisans Eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat  Ana Bilim Dalı Finans ve İktisat  Bölümünde tamamladı.

Kasım 2013  tarihinde Serbest Muhasebeci  Mali Müşavir unvanını aldı.Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak İş yaşamına devam etmektedir.

Ayrıca; mali ve finansal konularda bilirkişilik, yenilenen mevzuat ve finansal yönetim konularında da eğitim hizmeti sunmaktadır.

3210 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle