Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Kasım 2014 | Gündem, Videolar, Yaşam

Güldüren Adamın Doğum Yıldönümü..

Türkiye’nin gülen yüzü’: Bir neslin esprileriyle, güler yüzüyle büyüdüğü ve adeta Türkiye’nin sembolü olan merhum Kemal Sunal’ın 70. doğum yıldönümü.

1680kemalsunal11559711d1Bu video usta komedyenin gerisinde bıraktığı mirası en kısa şekilde anlatıyor. Konuşmasına bile gerek kalmadan en ufak bir jest veya mimikle herkesi kırıp geçiren büyük efsane Kemal Sunal konuşmadan da çok şeyi anlatıyordu….

Aslen Malatyalı olan Sunal, 11 Kasım 1944 İstanbul’da doğdu. Türk tiyatrocu, komedi oyuncusu, sinema sanatçısı ve yazar. Sanatçı, ilkokulu Mimar Sinan İlkokulu’nda okudu, Vefa Lisesi’nden mezun oldu. Yüksek tahsiline Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde başladı. Sinemaya ilk adımı Müşfik Kenter ile tanışmasıyla oldu. Özellikle ‘Hababam Sınıfı’ serisiyle ünlendi. 56 yıllık ömrüne yaklaşık 82 film sığdıran Kemal Sunal, Altın Portakal Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu 1977’de Kapıcılar Kralı filminden almıştır. 1998’de de Yaşam Boyu Onur Ödülüne layık görülmüştür.

3 temmuz 2000 yılında Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon’a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kemal Sunal Efsanesini Özetleyen Video

1389 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle