Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Ekim 2014 | Gündem, Sağlık, Sakarya

Göz Korucuk’a kesin taşınıyor iddiası!

saü-egitim-arastirma-hastanesi-göz-poliklinigi-korucuka-tasinacakmi-Yılda 10 bin ameliyatın yapıldığı polikiliniğin taşınmasında özel hastanelerin etkisi olduğu iddia ediliyor.

SEAH göz polikliniğinin Korucuk’a taşınması için çalışmaların başladığı ve bunda özel hastanelerin baskısının etkin olduğu ileri sürüldü. Yılda 10 bin ameliyatın yapıldığı göz polikliniğinin bu işlevinin büyük bir bölümünü özel göz hastaneleri yapacak gibi görünüyor

Yaklaşık bir ay önce Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi (SEAH) Merkez Kampusunda bulunan bazı polikliniklerin Korucuk’a taşınması gündeme gelmişti. Bazı polikliniklerin Korucuk’a taşınarak merkezdeki hastanenin yükünün hafifletilmesinin planlandığı iddia edilmişti. Ancak Vali Hüseyin Avni Coş, o dönem düzenlediği basın toplantısında ve yapılan son açıklamada böyle bir kararın olmadığını bildirmişti.

PERSONELE BASKI
Yılda 10 bin göz ameliyatının yapıldığı SEAH’ta göz polikliniğinin Korucuk?a taşınılmasının ciddi bir şekilde düşünüldüğü hatta karar alındığı ileri sürüldü. Ayda binlerce hastanın muayene olduğu ve binlerce ameliyatın yapıldığı göz hastanenin Korucuk?a taşınma ihtimali doktorlara göre çok yanlış olarak değerlendiriliyor. Göz polikliniğinde çalışan personellerin taşınmanın daha uygun olacağı yönünde görüş bildirmesi için baskı yapıldığı da iddia edildi

DEVLET ÖDEYECEK
Bütün ilçelerden gelen göz hastalarının merkezde olması nedeniyle tedavi olduğu SEAH Göz Polikliniğinin olası bir taşınma ihtimali karşısında sağlık ve hastalık algısına göre Taraklı-Geyve-Pamukova-Sapanca-Erenler-Karapürçek-Hendek ve Akyazı ilçelerinden gelen binlerce hastanın merkezde bulunan özel hastanelerde tedavi olacağını savunuyor. SGK ve emeklilerin muayene ve tedavilerinde devletin kasasından çıkacak para özel hastaneleri mutlu edecek.

ÖZEL HASTANE BASKISI VARMI?
Taşınma maliyeti ve cihazların hassasiyetlerinin göz önünde bulundurulmaması da sağlıkçılar tarafından eleştiri konusu olurken, ortaya atılan bir iddia kafaları karıştı. Yılda 10 Bin hastanın göz ameliyatı olduğu ve günde yüzlerce hastanın muayene olduğu göz polikliniğinin taşınması için ilimizde bulunan ve kurulma aşamasında olan bazı göz hastanelerinin baskı yaptığı öne sürüldü.

Haber Metin IŞIKER- Bizim Sakarya Gazetesi

1725 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle