Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Köyler, Manşet

Gençlerden Miniklere Kalem Seti…

Gençlik ve Spor Bakanlığı Sakarya Gençlik Merkezi Üyesi olan Genç Gönüllüler tarafından, Geyve Gençlik ve Spor Müdürü Yusuf Yıldız ile yapılan görüşmeler sonunda tespit edilen okul öğrencilerine kalem setleri dağıtıldı.

sakarya-genclik-merkezi-geyve-minik-okullu-ögrencilere-kalem-seti-hediyei- (20)Geyve İlçesinin; Burhaniye İlkokulu, Sarıgazi İlkokulu ve Osmangazi Ortaokulu Öğrencilerine, Sakarya Gençlik Merkezi Üyesi Gönüllüler tarafından kalem setleri hediye edildi.

Sakarya Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve liderleriyle birlikte Genç Dönüşüm Projesi kapsamında ÖSYM sınavlarında dağıtılan kalem setlerini toplayarak köy okullarında dağıtmaya devam ediyor. Gönüllü gençlerle birlikte gidilen köylerde gençlerimizi karşılarında gören çocuklar şaşkınlığını gizleyemezken dağıtılan kalem setleriyle birlikte yüzlerinde oluşan tebessüm görülmeye değerdi.

Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Fatih Mehmet Parlar konu ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi: “T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sakarya Gençlik Merkezi olarak Geyve İlçesindeki Okullarda ziyaretlerde bulunduk. Bakanlığımızın 2 yıldır uyguladığı bir proje var: ‘Genç Dönüşümü’. İçeriği şu; ÖSYM nin merkezi sınavlarında dağıtılan sınav kırtasiye setlerini sınav çıkışında bina kapılarında topluyoruz gönüllülerle birlikte. Aşama aşama ilçe merkezlerinde veya köy okullarında okuyan gençlerimize miniklere armağan ediyoruz. Bu kapsamda bu hafta Geyve İlçesindeyiz. İlçe Müdürümüz Yusuf Yıldız bizleri ağırladı ve yardımcı oldu. Uygulama programımızı kendisi yaptı. Sınıflara girerek kardeşlerimize kalemleri hediye ediyoruz. Belki çok minik bir armağan fakat onların yüzündeki o mutluluğu görmek çok güzel.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3583 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Gönüllü Gençlerden Miniklere Kalem Seti için 2 Yorum

  1. muallim54 dedi ki:

    Sakarya Gençlik Merkezi Gönüllüleri marifet ÖSYM sınavlarında dağıtılan kalemleri toplayıp dağıtmak değil. Kendi cebinizden parayla kalem ve kırtasiye alıp dağıtın o zaman sizi tebrik ederim. Ben kendim de ÖSYM sınavında görevli olduğumda artan kalemleri alıp öğrencilerime dağıtıyorum.

    • murat dedi ki:

      Gönüllü üniversite öğrencilerinin yaptığı bu güzelliği sizde gönüllü öğretmenler olarak yapsanız da bizde sizi taktir etsek. Onlar maaşla çalışan kesim değil, ceplerinden para versinler kıyabiliyorsanız siz öğretmenler cebinizden para verip alında o çocukların mutluluğu iki kat artsın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle