Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Ocak 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Gönül Dilinin Vuslatı

Gönül Dilinin Vuslatı

Geyve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin(Sağlık Meslek Lisesi) hazırladığı Gönül Dilinin Vuslatı şiir dinletisi seyircileri büyüledi.

Geyve SAMEK’te düzenlenen şiir dinletisi okul müdürü Metin Çil başkanlığında Edebiyat öğretmeni Melek Bulut, İngilizce öğretmeni Gülçin Kalaycı, Gökhan Beştepe ve öğrenciler tarafından hazırlandı.

KATILIM ÇOK OLDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan geceye Geyve Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol ile eşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, şube müdürü Bahatdin Aydemir, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

ŞİİR İNSANLIK TARİHİYLE BAŞLAR

Sunucu öğretmen Mehmet Aydoğan: “Tarihten bugüne kağıtlar bitti, mürekkepler tükendi, ömürler toprağa yar oldu, ama şiir hiç bitmedi. Duygu, his, hayal var oldukça, camlar mumların aleviyle buğulandıkça, lambada titreyen alev üşüdükçe, kısacası insan var oldukça, şiirde var olacaktır.”dedi.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Okulun öğrencilerinden Ecenur Bulat, Buse Kayra, İrem Sena Fırtına, Şura Erbay, Eslem Başkaya, Ayşe Uçar, Sümeyye Yaren Gökbayrak, Sevde Terzi; Mustafa Can Özkan, Burak Çilingir, Mustafa Aydınay ve Serhat Kınay’ın okuduğu şiirler çok beğenildi, seyirciler tarafından ayakta alkışlandılar.

Öğretmen Melek Bulut’un okuduğu Mona Roza, İmam-Hatip Ortaokulu müdürü Ali Arıcıoğlu’nun okuduğu Üçüncüsü Yok ile Geyve Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol’un seslendirdiği ‘Tek Hece Aşk’ şiirleri seyircileri büyüledi.METAL müdürü Metin Çil ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan şiir okuyanları tebrik ederek birer demet çiçek verdiler.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1735 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle