Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

GİMDER MARMARA BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI.

Gimder Marmara Böge ToplantısıTürkiye İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) ‘in organize ettiği Marmara bölge toplantısı Hendek’ te gerçekleştirildi.

Toplantının ev sahipliğini HİMDER Yönetimi ve Hendek Belediye başkanı Ali İnci yaptı.

Toplantıya ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Marmara bölgesi İl ve İlçe İmam-Hatip Mezun Dernek başkanları, SİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Özdin ve GİMDER Yönetim Kurulu Bşk.Yrd Mutlu Ertuğ katıldı.

 
Toplantı her il ve ilçenin dernek başkanları söz alarak bulunduğu bölgenin İmam-Hatip okulların fiziksel ve kapasite sıkıntılarını, yerel sıkıntılarını, yaptıkları faaliyetleri, projelerini sundular.
Toplantının açılış konuşmasını yapan 4+4+4’ ün fikir mimarı Önder Genel Başkanı Hüseyin Korkut; bildiğiniz üzere 28 şubatta bu camiayı yok edilmeye çalışıldı, ama bunların hepsi geride kaldı ve bizlere geriye bakmak asla düşmez, bizler ötekileştirmeyerek aksine herkesi kucaklayarak hizmetlerimizi yapacağız. Bu toplantıdan alınan kararlarınızı yaşadığınız sıkıntıları rapor halinde Başbakanımıza ve Milli Eğitim Bakanımıza düzenli olarak sunuyoruz. Hedefimiz ahlaki, dini ve manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmek olmalı. Bunun için gereken çalışma neyse bunlar yapılmalıdır. 

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ; öncelikle bizleri kırmayarak böyle bir organizeyi Hendekte yaparak bizleri onurlandırdınız, şeref verdiniz, bir İmam-Hatip mezunu olarak sizleri ağırlamaktan büyük onur duydum. Sizler bu ağır yükün neferlerisiniz. Sakarya’mızda imam-hatip ile ilgili yaşanan sıkıntıların çözümünde her zaman yanınızdayım. Sakarya Büyükşehirin yapacağı Merkez İmam-hatip gibi benimde Hendeğe büyük kompleks bir imam-hatip projem var, inşallah bunu gerçekleştiririz.

Toplatıda söz alan GİMDER Yönetim Kurulu Başkan Yrd.Mutlu Ertuğ; GİMDER’ in faaliyetlerinden bahsederek; okulumuz 90 yıllık çok eski ve yetersiz günümüz eğitimine asla cevap veremeyecek haldeydi. Öncelikli olarak 2009 yılında dönemin Milli Eğitim Bakanı Nimet hanıma çıkarak, okulumuzun durumunu rapor ettik ve hamdolsun 2010 yılının yatırım programına 24 derslik Geyve İmam-Hatip Lisemiz girdi, projesini bulunduğu yere uygun olarak GİMDER olarak projelendirdik, çok sıkıntılar çıktı ama bunları tek tek aştık, nasip olursa eylül ayında açılışını yapmayı hedefliyoruz. Bu noktada her zaman yanımızda olan Vekilimiz Şaban Dişli’ye  şükranlarımızı sunuyoruz. İmam-Hatip Ortaokulların açılmasıyla doğal olarak imam-hatip ortaokul ihtiyacı oluştu. GİMDER Yönetimi olarak Ankara’ da Milli Eğitim Bakan Yardımız Orhan Erdem’le toplantılar gerçekleştirdik, imam-hatip ortaokulumuzun 50 bin nüfusuyla Geyve’ ye acil bir ihtiyaç olduğunu belirttik, Sakarya Valimizin katkısıyla 16 derslik Geyve İmam-Hatip OrtaOkulumuzu 2013 Yatırım programına aldırdık. Ancak imam-hatip ortaokulumuzu merkeze yakın güzel bir yere yapma gayretindeyiz, bu sıkıntımızı aşmaya çalışıyoruz, aştığımız taktirde Geyve İmam-Hatip Lisemize çok yakın güzel birde İmam-Hatip Ortaokulumuza yapımına başlayacağız. Bundan sonraki çalışmamız İmam-hatip Ortaokulumuzun yanına imam-hatip lisemizle ortak kullanabileceği 1500 kişilik kapalı spor salonumuzu yapmaya çalışmak olacak. İki yıl içerisinde Geyve’mizde İmam-Hatip okullarımız tamamen inşaatları bitmiş eğitim-öğretime hazır olmuş olacak. Bizim tek isteğimiz Geyve’mizin bu okullara sahip çıkarak çocuklarını, yakınlarını imam-hatip okullarına göndermeleridir. Bizler burada okuyan öğrencilerin ağabeyleri olarak gereken neyse yapmaya hazırız.”
Toplantı Öğle yemeğinin ardından Hendek Belediye Başkanı Ali İncinin rehberliğinde Hendek’ i gezdirmesiyle son buldu.

1909 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle