Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

Gimder Faaliyet Raporunu Açıkladı.

imam hatip nesline sahip çıkan mezunlarımız varARTIK İMAM-HATİP NESLİNE SAHİP ÇIKAN MEZUNLARIMIZ VAR
                   GİMDER’ DEN 2013 YILI FAALİYET RAPORU
Geyve İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (GİMDER) ; İlk Olarak Geyve İmam-Hatip Lisemizin 24 derslikli olarak  yeniden inşasını yaptırma çalışmasını tamamlamış, İkinci Olarak yakın zamanda inşaatı başlıyacak  İmam-Hatip OrtaOkulunuda İlçemize Kazandırma Başarısını Göstermiştir.

İlçemizde ki Yeni İki İmam-Hatip Okulumuzda Yeni Eğitim-Öğretim Hayatına Başlıyor. Artık İlçemizde Modern Yapıda, Fen ve Teknolojik Fiziki İmkanlara Sahip, Spor Kompleksleri İçeren İki İmam-Hatip Okulumuz Var. 

GİMDER OLARAK 2013 YILI FAALİYET RAPORUNU KAMUOYUNA SAYGIYLA SUNUYORUZ.

GEYVE İMAM-HATİP LİSESİ DURUM RAPORU :

OKULUMUZUN TARİHÇESİ:
Geyve İmam-Hatip Lisesi 1975 öğretim yılından itibaren eğitim-öğretim faaliyetine devam etmektedir. O tarihten bu bugüne kadar toplumumuzun dini alanda ihtiyaç duyduğu İmam-hatip, müezzin-kayyım, kuran kursu öğreticiliği gibi meslek dallarının yanında yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyan diğer meslek dallarının her bölümüne birey yetiştiren bir okul olmuştur. 1600 öğrenci mezun eden okulumuz bulunduğu konum itibariyle de İlçemizin gelişmesine, çevresinin değişmesine katkıda bulunmuştur. 54 yılı Geyve İlkokulu daha sonra 38 yılda İmam-Hatip olarak insanlığa hizmet eden eski okulumuz artık fiziki yapısı ve donanımı itibariyle değişen ve gelişen insan odaklı eğitim ihtiyacını karşılama noktasında yetersiz kalmaktaydı. Ayrıca yoğun talep dolayısıyla gitgide artan öğrenci sayısı okulumuzun bir an önce ihtiyaca cevap verme zorunluluğunu ortaya çıkarmaktaydı. 2009 yılında Derneğimiz Geyve İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları (GİMDER) yoğun çabası sonucu okulumuz 2010 yılında yatırım programına alınmış, yeni okulumuzun projesi aynı yerine uygun bir şekilde derneğimizce çizdirilmiştir. Yeni Okulumuzun inşaatı anahtar teslim tarihi 2 Aralık 2013’ tür.

YENİ OKULUMUZUN YAPIMI BİTENE KADAR GEÇİCİ OLARAK EĞİTİME DEVAM ETTİĞİ YER:
Yeni okul binasının yapımı başladığında eğitimin devam edeceği yer, şuan mülkiyeti ve kullanımı Diyanet Vakfına ait olan 12 derslikli Kuran Kursu hizmet binasıdır. Yeni okul binamız bitene kadar okulumuzun eğitim-öğretime devam etmesi hususunda gerekli izinler Müftülümüzden ve Diyanet vakfından alınmıştır. 

OKULUMUZUN MEVCUD DURUMU :
Okulumuzun şuanki mevcut öğrenci sayısı 530, öğretmen sayısı 30’ dur. 2013 yılı lise 1 kayıt sayımız 85 Anadolu kısmı, 140 normal olmak üzere 225 öğrenci kaydımız olmuştur. Önümüzdeki lise 1 kayıt başvuru 300 öğrenci kaydı tahmin edilmektedir. 

OKULUMUZUN DERSLİK SAYISI :

Yeni İnşaatı süren Geyve İmam-Hatip Lisesi 24 derslik olarak planlanmıştır.İçerisinde iki mescidi, fen labotuarları, kütüphanesi, 300 kişilik konferans salonu ve spor salonu bulunmaktadır.  

GEYVE İMAM-HATİP ORTAOKULU
Geyve İmam-Hatip Ortaokulumuz 146 öğrencisiyle 5 sınıf olarak eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. İlçemizde bağımsız bir okul olmadığından, derneğimizce daha önce yurt olarak kullandığımız binayı boşaltarak İmam-Hatip ortaokulumuza tahsis edilmiştir. Ancak tahsis ettiğimiz bina okul standartlarına haiz değildir. Bu yıl imam-hatip ortaokulumuza tahmini 300 öğrenci kaydı beklenmektedir. Öğrenci kaydıyla ilgili olarak başarılı öğrencilerin tercih etmesi için derneğimiz gerekli çalışmaları (aileleri bilgilendirme, burs, broşür vb.) yaparak öğrenci kaydını artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Yeni Geyve İmam-hatip Ortaokulumuz 16 derslik olarak Derneğimizin yoğun çabası sonucu bu yıl yatırım programına girmiştir. Yeni yapılacak okulumuzun yeri ile sıkıntılarımız vardır. Merkeze yakın ilköğretim alanı olarak ayrılan yerin kamulaştırma çalışmalarına devam edilmektedir.

1492 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle