Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Kasım 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Geyve’ye Yöresel Ürünler Toplama ve Pazarlama Tesisi Yapılacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplanıyor.

Geyve Safıbey Mahallesine Yöresel Ürünler Toplama ve Pazarlama Tesisi yapılacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı meclisinde; Geyve Safıbey Mahallesinde yapılacak Ürün toplama merkezi için kullanılan 24 dönümlük arazi üzerinde “Yöresel Ürünler Toplama ve Pazarlama Tesisleri” yapılabilmesi için kamu yatırım kararı alınacak.

Geyve Safıbey mahallesinde geçtiğimiz ay açılan ve üretici ile satıcıyı aynı yerde buluşturan köylü pazarı her kesimi memnun etmişti.Bunun üzerine Geyve Belediyesi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi mevcut arazide bir Yöresel ürünler toplama merkezi açılabilmesi gerekli çalışmaları başlatmıştı.

Büyükşehir Meclisi toplanıyor.Kasım ayı toplantısında Geyve yi ilgilendiren 2 madde bulunuyor.Buna göre;

*Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Geyve İlçesi, Orhaniye Mahallesi, G-24-C-21-C pafta, Belediye Sokak ile Koçak Sokak arasında kalan 20.00 metrelik imar yoluna yönelik hazırlanan 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı değişiklik teklifinin görüşülmesine ilişkin 04/11/2019 tarih ve 1962535 sayılı yazısı

*Belediyemiz İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının, Geyve İlçesi, Safibey Mahallesi 104 ada, 4 nolu parselde bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere “Yöresel Ürünler Toplama ve Pazarlama Tesisleri” yapılması planlandığından, bahse konu 24.483,72 m2 yüzölçümlü mera (harmanyeri) vasıflı taşınmazın tahsisinin gerçekleştirilebilmesi için “4342 Sayılı Mera Kanununun 14. maddesinin c fıkrası” gereğince Belediyemiz tarafından “Kamu Yatırım Kararı” alınmasına ilişkin 04/11/2019 tarih ve 34147 sayılı yazısı.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

 

1141 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’ye Yöresel Ürünler Toplama ve Pazarlama Tesisi Yapılacak için 1 yorum

  1. Geyve Geyve dedi ki:

    Bu çalışma aslında Geyve Yöresel ürünler tesisinin yan tarafı derenin diğer tarafında yapılmış olsa Geyve için daha derli toplu her 2 tesis için bol kazanç anlamı taşıyacağını düşünüyorum.
    Bu çalışmanın startı verilmiş gözükmekte hızlı bir şekilde sonlandırılarak Geyve’ye kazandırılmasını bekliyoruz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle