Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ocak 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset

Geyveye doğa bilimleri üniversitesi-manset hresimiGeyve’ye Doğa Bilimleri Üniversitesi Kurulsun.

Sakarya Ada Postası gazetesinin haberine göre Chp’li Vekil Metin Lütfü Baydar Meclise, Geyve’ye Doğa Bilimleri Üniversitesi Kurulması huşunda teklif verdi.

Chp Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar TBMM’de yaptığı açıklamada Geyve ilçesine Doğa Bilimleri Üniversitesi kurulmasını isteyerek Ak Parti’ye destek çağrısı yaptı.

Genel Kurul’da Konuştu.

TBMM Genel kurulunda konuşan Chp Aydın milletvekili Metin Lütfü Baydar ilçemizi yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.Baydar Meclise sundukları kanun teklifiyle 30 ilde 41 tematik üniversite kurulmasını önerdiklerini hatırlatarak bunlardan bir tanesinin Geyve ilçesinde olduğunu belirtti.

Geyve Merkez Olur..

Baydar şunları kaydetti.”Geyve’de Doğa Bilimler Üniversitesinin kurulmasını istedik.Üniversite tarımsal ürünün yetiştirilebilmesine olanak sağlayan verimli bir alanda kurulacak.Üniversite Geyve’yi sadece tarım ürünleri yetiştirilmesi bakımından değil, bu ürünlerin yetiştirilmesi için gerekli bilginin analizi bakımından  da önemli bir yer haline getirecek” dedi.

KAYNAK:Adapostası gazetesi

 

 

 

2301 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’ye Doğa Bilimleri Üniversitesi Kurulsun. için 2 Yorum

  1. cihat dedi ki:

    istemezük kendi vekilimiz şabaan bey dururken chp li vekilin haddinemi düşmüş. iyi bir şey olsa vekilimiz alifuatpaşa yı ilçe yaptığı gibi okuluda geyve ye kurdurur du.

  2. İbrahim Berber dedi ki:

    Proje güzel aslında Geyve’miz hammade bolluuğu. Çevremizin meclisteki yetkili ve etkili kişilerin takibi gerekir. Bu konu partiler üstü yoğunluktur. Haydi hayırlısı…

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle