Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

GEYVE’YE ÇİMENTO BELASI !

Geyve’nin tarımla geçinen köylerinden Doğancıl’da çimento fabrikası kurulması için çalışma başlatıldı. 20 Aralık’ta ÇED toplantısı gerçekleştirilecek. Daha önce İkizce ve Darıçayırı’nda çimento fabrikası kurulmak istenmişti

ÇED SÜRECİ SÜRÜYOR
Ayvası ve Müşküle üzümüyle adını duyuran Geyve, kurulması planlanan çimento fabrikasıyla gündeme geldi. Dün Dünya Gazetesi ve Yeni Sakarya Gazeteleri’nde yayınlanan ÇED ilanında Doğancıl Köyü Mantarlık mevkiinde çimento fabrikası kurulması planlandığı belirtiliyor. İlana göre ÇED süreci devam ediyor.

SAMSUN’DA KURDULAR
İlanda fabrikayı kuracağı belirtilen Geyve Madencilik İnşaat Sanayi A.Ş’nin daha önce isim değiştirmeden Kavak Çimento ve Madencilik Sanayi A.Ş adıyla faaliyet gösterdiği ve Samsun’da bir çimento fabrikası daha  kurduğu öğrenildi. Firmaya Hüseyin Gündoğdu, oğulları Mertcan ve Yiğit Gündoğdu ortaklar.

20 ARALIK’TA KÖYDE
Karayolları müteahhidi olan Mert İnşaat ve Turizm firmasının da sahibi olan Hüseyin Gündoğdu daha önce Toprak Holding’e ait Toprak Center’ı TMSF’den satın almasıyla gündeme gelmişti.  Gazete ilanında çimento fabrikası ÇED Süreci halk toplantısı 20 Aralık saat 14.00’da Doğancıl Köy Konağı’nda yapılacak.

BÜYÜK ZARAR VERECEK
Kuruldukları bölgelerde büyük çevre tahribatına neden olan çimento fabrikalarının yeşile uzak alanlarda kurulması öneriliyor. Tarımla geçimini sağlayan bir bölgede kurulacak çimento fabrikasının tarım arazilerine büyük zarar vereceği belirtiliyor. Geyveliler’in ÇED toplantısında çimento fabrikasına karşı çıkmaları bekleniyor.(Sakaryayenihaber)

İLGİLİ HABERLER

https://geyvemedya.com/geyveye-cimento-fabrikasi-mi-kurulacak/

 

https://geyvemedya.com/cimento-fabrikasinin-sahibi-gundogdudan-iddiali-aciklama/

 

https://geyvemedya.com/disli-cimento-fabrikasi-icin-sert-cikti/

 

https://geyvemedya.com/mhp-ilce-baskani-kayadan-cimento-fabrikasi-tepkisi/

3077 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle