Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Eylül 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji

Geyve’ye 7 Adet Rüzgar Türbini Kurulacak..

Geyve’ye 7 Adet Rüzgar Türbini Kurulacak..

Bir enerji firması Geyve, Taraklı, Akyazı ve Karapürçek sınırları içinde elektrik üretimi için 34 adet rüzgar türbini kuracak.

Ülkemizde kullanımı gün geçtikçe artan yenilenebilir enerji kaynağı Rüzgar Enerjisi Santrallerinden (RES) ilimizin bazı bölgelerinde bulunuyor.

Geyve, Akyazı, Karapürçek ve Taraklı sınırları içinde yapılması planlanan Zonguldak RES projesi (120 MWm/120 MWe) ile ilgili bakanlığa sunulan ÇED başvuru dosyası uygun bulundu.

Geyve’de 7 adet türbin, Taraklı’da 15 adet türbin, Akyazı’da 9 adet türbin ve Karapürçek’te ise 3 adet türbin ile şalt merkezi yer alacak. Proje kapsamında kurulması planlanan türbinlerin birçoğu orman ve yayla yollarının yakınında olup bu yollardan türbinlere ve şalt merkezine 12 metre genişliğinde servis yolları açılacak.

Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 24 Eylül’de halkı bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

3766 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’ye 7 Adet Rüzgar Türbini Kurulacak.. için 1 yorum

  1. Hayırlı uğurlu olsun…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle