Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’ye 28  Öğretmen Atandı.

Eğitim kadrosu güçleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı. Geyve’ye bu kapsamda 28 öğretmen ataması gerçekleşti.

Ülke genelinde 20 bin öğretmen atamasının ardından Sakarya’ya 364 Geyve’ye ise 28 öğretmen atandı.Diğer yandan İller arası tayin döneminde de Sakarya’yı tercih edenlerin sayısında ki artış öğretmen açığını yarı yarıya azalttı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kura ile ataması yapılan 20 Bin sözleşmeli öğretmenler arasında  Geyve ilçesine en çok ataması yapılan 4 öğretmen ile Türkçe öğretmeni oldu.Bunu sırasıyla 3 er öğretmenle, Okul Öncesi, Matematik,  İngilizce, Beden, Din Kültürü branşları, 2 şer öğretmen ile Özel Eğitim ve Fen Bilgisi branşları, 1 er öğretmen ile de Arapça, Müzik, Görsel Sanatlar, Fizik ve Felsefe baranşları takip ederken toplam da 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi Geyve’ye 28 öğretmen ataması gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce alınan karar gereği Sakarya Merkez ilçeleri hariç geçtiğimiz yıl zorunlu hizmet bölgesi ilan edilmişti.Bu değişklik sonrası Sakarya ile birlikte ilçemizde de tüm öğretmen kadroları dolmaya başlamıştı. 9 Eylül’de başlayacak eğitim-öğretim döneminde kalan öğretmen eksikliği için ücretli öğretmenler görevlendirilecek.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2497 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle