Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Mart 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve’ye 16 derslikli İki yeni Okul

sakarya-milli-egitim-2016-yatirim-programi- (1)Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, Geyve’ye 16 Derslikli Geyve Sağlık Meslek Lisesi ile Geyve Meslek ve Teknik Lisesi yapılacağını açıkladı..

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı faaliyetleri ve projelerini değerlendirmek üzere Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un katılımı ile basını bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ilimizde 2016 yılında 7’si temel eğitim, 14’ü orta öğretim olmak üzere 21 yeni okul inşaatının yapılacağını, bu yatırımlardan ikisinin Geyve ilçesine yapılacağını açıkladı.

Toplantıya; Vali Hüseyin Avni Coş, Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Milli Eğitim yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

EĞİTİM YATIRIMLARI

Açıklamasında eğitim yatırımlarından da bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, ilimiz genelinde ‘Tamamlanan, Devam Eden, İhalesi Yapılan, İhale Öncesi İşleri Devam Eden, 2016 Yılında Yapılması Planlanan’ olmak üzere toplam 57 yatırım projesi bulunduğunu belirterek;  Bu projelerden 6 okulumuz (80 derslik) tamamlanarak eğitim öğretimin hizmetine açılmıştır. Devam eden yatırımlarımızdan 10 projemizin (111 derslik) yapımı devam etmektedir. 2016 yılında yapılması planlanan 7 Temel Eğitim Okulu ve 14 Ortaöğretim Okulunun yatırım planlaması bulunmaktadır” dedi.

GEYVE’ye 16 DERSLİKLİ 2 OKUL

İl Milli Eğitim Müdürünün açıkladığı 2016 yatırım programında Geyve ilçesine yapılacak olan 16 derslikli eğitim yuvalarından birisi şu anda Yörükler Mahallesinde eğitimine devam eden Geyve Metem’e 16 derslikli ek bina şeklinde olacak. Diğer 16 derslikli okul binası ise Tepecikler Mahallesinde Mehmet Akif Caddesi üzerinde arazisi daha önce alınan ve Karaçay deresi kenarında eğitimine devam eden Geyve Sağlık Meslek Lisesi olacağı ifade edildi.

Bu yıl yapılacak ortaöğretim okulları

Karaman Anadolu Lisesi  :24 Derslik

Arifiye İmam Hatip Lisesi  :24 Derslik

Arifiye Anadolu Güzel Sanatlar  :12 Derslik

Arifiye Sakarya Spor Lisesi  :16 Derslik

Ferizli Recepbey EML  :2 Atölye binası

Geyve Meslek ve Teknik Eğitim :16 Derslik

Geyve Sağlık Meslek Lisesi  :16 Derslik

Karasu İncili EML   :16 Derslik

Kaynarca EML   :16 Derslik

Serdivan Anadolu İHL  :24 Derslik

Karasu Anadolu Lisesi  : 24 Derslik

Akyazı Meslek ve Teknik Lisesi : 24 Derslik

Adapazarı RAM, Serdivan RAM

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3497 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle