Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyvespor’a Halk Oyunları Yarışmasında 3.lük Kupası…

Geyvespor’a 3.lük Kupası…

Geyvespor Halkoyunları Ekibi, Zonguldak İlinde yapılan “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2019 Yılı Grup Yarışmaları” na katılarak 3. oldu.

SAÜ Konservatuar öğrencilerinden oluşan Geyvespor Halkoyunları Ekibi, Sakarya İlinde yapılan yarışmaya katılarak İl birincisi olup bölge yarışmalarına katılma hakkı kazanmış idi.

Neşeli bir yolculuk sonunda ekip, kalacakları Kozlu ÜNİYURT  öğrenci yurduna yerleşti.

Diğer ekipler ile birlikte Zonguldak merkezinde ki spor salonunda provalar yapıldı.

Zonguldak Spor Salonunda yapılan Yarışmaya 11 ekip katıldı. Yarışma sonunda Geyvespor Halkoyunları Ekibi sergilediği “Balıkesir Yöresi Oyunları ” ile jüri değerlendirmesi sonunda 3. oldu. Ekip aldıkları madalyalar ve Kupa ile Geyve İlçesine döndü.

Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: ” Zonguldak İlinde yapılan 2019 yılı grup yarışmalarına katılarak ilimizi ve ilçemizi temsil ederek 3. olan ekibimizi kutluyorum. Başarılarının gerçekleşmesinde emekleri geçen ekibin Usta Öğreticisi ve Serdivan HEM Mdr. Yrd. Sayın Serdal Ağaç ve Sakarya Halk Oyunları İl Temsilcisi Sayın Neşet Çakır ve Geyvesporun her daim yanında olan Geyve Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya ile Geyvespor’u başarı ile temsil eden ekip üyelerine şükranlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

 

1129 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle