Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Nisan 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

GEYVE’NİN GENÇ YAZARINDAN ŞEMS’E BAKIŞ

imran karaca-geyve-yazar-şemse bakış- (2)Geyve İmam Hatip Ortaokulu Meslek Dersi Öğretmeni İmran KARACA Tasavvuf alanında iddialı denilebilecek  bir kitap kaleme aldı.Genç Yazarın Kitap Hakkındaki Görüşleri şöyleydi;

Tasavvuf denince akla ilk olarak Şems-Mevlana ikilisi gelir. Birbirlerine olan muhabbetleri her devirde muhakkak gündeme gelmiştir. Dostlukları tasavvufun ahenk taşıdır. Yaşadıkları, yaşattıklarıyla yaşamaktadır. Dostluğu manevi bir limanda bulan ve bunu gerçek aşk boyutuna taşıyan iki önemli insan. Sevgi boyutunu sınırlarıyla yaşayan ve yaşatan taşmaması için büyük özen gösteren iki ALLAH aşığı büyük insan. Zahmetleriyle her daim karşılaşan buna çok titiz davranarak sabrı sorunsuz yaşayıp ve hayattaki yaşam maceralarıyla bizlere örnek olan insanlar.

Kaleme almış olduğum bu kitabımda bu büyük insanların hayatlarının bizzat bilinip, bir nebze de olsa hayatımıza bir yol gösterici olmasını arzuluyorum.

Şems’in esrarengiz hayatını araştırma ve bu bağlamda bilgi sahibi olmak ciddi anlamda bir övünçtür. Kutsal yolda yapılan yolculuğun tüm mertebelerini sunan Şems’in hayatını araştırmak ayrı bir mutluluktur. Allah’a götürmeyen hiçbir aşk gerçek aşk değildir düşüncesiyle dostunu titizlikle seçen Şems bu yolda Allah’ın  izniyle ilerlemiştir.

Güzel insan Şems’in ruhu şad olsun…

4564 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’nin Genç Yazarından Şems’e Bakış için 2 Yorum

  1. M.AKAR dedi ki:

    Rabbim yüreğinden dökülen bu güzide eseri kalplerde kabul gördürsün inşaallah…Allah bu yolda daha nice bereketli kitaplar kaleme almanı nasip ve müyesser etsin ve bu yolda muvaffakiyetler nasip etsin aziz kardeşim…

  2. Remzi ŞENGÜL dedi ki:

    Kıymetli öğrencimi tebrik ederim.Bundan sonra da başarılı çalışmalarını bekliyorum.Yolun açık olsun..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle