Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Eylül 2015 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve’nin Çehresi Değişti

geyve-asfalt-calismasi-tamamlandi- (1)Geyve’de başlatılan asfalt çalışmalarının sona erdiğini açıklayan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Söz verdiğimiz gibi; Geyve için en iyisini arzuladık ve hayata geçirdik. Yalnızca son etap çalışmalarımızda 18 bin ton asfalt kullandık. Geyve daha da iyisini hak eden bir ilçemiz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin güneyinde başlattığı asfalt çalışmalarının bir yenisini daha sonlandırdı. Daha önce Pamukova’da altyapı çalışmalarının sona erdiği arterlerde asfalt atağı başlatan Büyükşehir, Geyve’de de sağlam altyapıya kavuşan güzergahlarda kapsamlı bir asfalt çalışması gerçekleştirdi. Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Söz verdiğimiz gibi; Geyve için en iyisini arzuladık ve hayata geçirdik. Yalnızca son etap çalışmalarımızda 18 bin ton asfalt kullandık. Geyve daha da iyisini hak eden bir ilçemiz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Asfalt Tamam

Gerçekleştirilen çalışmaları da değerlendiren Oktar, “Bilindiği üzere Geyve’de 94 kilometrelik kanalizasyon hattında çalışmalar tamamlanmış, sağlam altyapıya kavuşan alanlarda da asfalt çalışması gerçekleştirilmişti. Önceliğimiz altyapı. Bu konuda adımlarımızı atar atmaz, asfalt konusunda hamleler gerçekleştiriyoruz. Geyve Konyalı Ali Bey, Enverpaşa, İstanbul, Değirmen, Karaağaç, Ankara, Şeyhedebali Caddeleri ve Fabrikalar yolunda çalışmalarımız tamamlandı. Güzergahlar yeni yüzlerine kavuştu” dedi.

Büyükşehir’le Geyve Kazanıyor

Ali Oktar açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Toplam uzunluğu 10 kilometre olan bu güzergahlarda örnek bir çalışma gerçekleştirmiş olduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu da Geyve’nin daha iyi standartlara kavuşacağını ifade etmişlerdi. Bu anlamda ilçemize değer kazandıran bir program izledik. Daha önce de açıklandı. İhalesi tamamlanan 17 kilometrelik içmesuyu hattıyla da ilçemiz hem bol ve sorunsuz içmesuyuna kavuşacak hem de bu bölgelerde de asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Büyükşehir’in güçlü hizmet eliyle Geyve kazanmaya devam edecek.”

Geyvemedya/Haber Merkezi

geyve-asfalt-calismasi-tamamlandi- (1)-crop

 

2878 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’nin Çehresi Değişti için 2 Yorum

 1. MİSAFİR06 dedi ki:

  BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANUNU
  Kanun Numarası: 5216
  Kabul Tarihi: 10/07/2004
  Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 23/07/2004
  Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 25531
  BİRİNCİ BÖLÜM : AMAÇ, KAPSAM VE TANIMLAR
  BÜYÜKŞEHİR, İLÇE VE İLK KADEME BELEDİYELERİNİN GÖREV VE SORUMLULUKLARI
  Madde 7 – Büyükşehir belediyesinin görev, yetki ve sorumlulukları şunlardır:
  g) Büyükşehir belediyesinin yetki alanındaki meydan, bulvar, cadde ve ana yolları yapmak, yaptırmak, bakım ve onarımını sağlamak, kentsel tasarım projelerine uygun olarak bu yerlere cephesi bulunan yapılara ilişkin yükümlülükler koymak; ilân ve reklam asılacak yerleri ve bunların şekil ve ebadını belirlemek; meydan, bulvar, cadde, yol ve sokak ad ve numaraları ile bunlar üzerindeki binalara numara verilmesi işlerini gerçekleştirmek.(SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANUN VE YÖNETMELİKLER SAYFASINDAN ALINMIŞTIR. )Hiç kimseyi kandırmaya gerek yok yaptığınız asfalt çalışması zaten yapmanız gereken zorunlu olan bir hizmet keyif bağışlamıyorsunuz bu çalışmalar bizlerin verdiği vergiler ile yapılan işler .

 2. mehmet dedi ki:

  Abartma kardeşim abartma ara sokaklar yapılırsa eski haline kavuştu diyecez

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle