Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Haziran 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset, üst Haberler

Geyve’nin Ablası Üsküp Büyükelçiliğine Atandı


12196102_1513383722309082_3793215833156253552_nCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun birlikte onay verdiği büyükelçiler kararnamesinde tanıdık bir isim.

SEÇİM ÇALIŞMASI

Makedonya’nın Üsküp Büyükelçiliği görevine Tülin Erkal Kara atandı. Ak Parti’den Bursa Milletvekili olarak mecliste ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde de görev yapan Kara Sakarya’nın yakından tanıdığı bir isim. 1 Kasım seçimleri öncesinde şehrimizde uzunca süre kalan Tülin Erkal Kara vatandaşlarla kurduğu diyalog ve samimi tavırlarıyla oldukça çok sevilmişti.

GEYVE’NİN ABLASI

Üsküp Büyükelçisi olarak atanan Tülin Erkal Kara seçim döneminde ve sonrasında Sakarya’yı sıklıkla ziyaret etti. Özellikle Geyve’nin her bölgesini gezen Kara, Geyve’nin ablası. Kendisini Geyveli olarak tanıtan Tülin Erkal Kara’nın Büyükelçi olarak atanması şehirde büyük mutluluk yarattı. Tülin Erkal Kara’nın yeni görevine iki ay içerisinde başlaması bekleniyor.

KAPIM HERKESE AÇIK

Büyükelçi Kara Sakarya’da gördüğü ilgi ve sevginin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek “Her ziyaretimde bana samimi kapılarını açan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Kendimi Sakaryalı özelliklede Geyveli hissediyorum. Göreve başladığım andan itibaren kapım herkese açık. Makedonya’da bir hemşehrileri olduğunu Sakarya unutmasın isterim. Şahsıma gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür ederim” dedi.

Tülin Erkal Kara Kimdir?

4 Ağustos 1969’da Belçika’da doğdu. Babasının adı Burhan Suat, annesinin adı Zakire Aynur’dur.Filolog, Mütercim-Tercüman; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Filolojisini bitirdi. Değişik kurumlarda mütercim-tercüman olarak görev yaptı. 24. Dönemde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türk Grubu Üyesi oldu. Fransızca ve İngilizce bilen Erkal Kara, evli ve 1 çocuk annesidir.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3171 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle