Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Haziran 2012 | Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Videolar, Yaşam

11 Mayıs’tan beri haber alınamayan lise öğrencisi Neşe, hala bulunamadı.

Geyve’nin Belpınar köyünde yaşayan Aslantürk ailesi Bolu’nun Kıbrıscık ilçesi Çok Programlı Lisesi’nde 9’uncu sınıf öğrencisi olarak yatılı eğitim gören ve 11 Mayıs’tan beri haber alamadıkları 14 yaşındaki kızları Neşe Aslantürk’ü arıyor. 14 yaşındaki Neşe’den 40 gündür haber alınamıyor. Evlendirilmek için kaçırıldığını iddia eden genç kızın anne ve babası gözyaşları içinde, kızlarının bulunması için Başbakan’dan yardım istiyor.

Kızını Arayan Acılı Babanın feryadı..


14 yaşındaki Neşe_ evlendirilmek için mi… ile geyvemedya

“Ben kızımı evlendirmek değil okutmak istiyorum”

Kızlarının kaçırıldığını iddia eden Anne Çakır Aslantürk ve Baba Harun Aslantürk; “Kızımızı bir an önce bulsunlar, yardım istiyoruz” dediler. Baba Harun Aslantürk, “Bolu Kıbrıscık Çok Programlı Lisesi’nde 9’uncu sınıf öğrencisi olan kızım Neşe’yi kaçırdılar. Emniyette ifade verdim ‘aranır bulunur’ dediler. Ancak 40 gündür kızımdan bir haber yok. Kızımı kaçıranlar araya siyasileri koyarak benden kızımı istediler. Ben 15 yaşındaki kızımı vermiyorum, evlendirmeyeceğim. Bana bu teklifi sunduğu anda ben bu teklifi reddettim. Ben kızımı evlendirmek istemiyorum, okutmak istiyorum” dedi.

Anne Çakır Aslantürk ise “Benim konuyla ilgili bir bilgim yoktu babasıyla görüşmüşler ama ben çocuğumu istiyorum, ben kızımı okutmak istiyorum. Ben çalışarak çocuğumu okutacağım, bu ülkeye hayırlı bir evlat yetiştireceğim diye kendime söz verdim. Kızım kaçırılalı 1 ayı geçti ve biz başvurduğumuz hiçbir yerden haber alamadık. Ben çocuğumu istiyorum ve kızımı kaçıran herkesten davacıyım. Kızımızı ilk kaçırdıklarında telefon ettirdiler ve ben evlenmek istiyorum anlaşın yoksa kendime zarar veririm dedirttiler. Ben kızımı evlendirmek istemiyorum okutmak istiyorum. 1 aydır uyku uyumuyoruz. İşimizden gücümüzden olduk. Ben Başbakanımız’dan yardım bekliyorum” diye konuştu.

Kızlarının bir an önce bulunmasını isteyen aile, kızlarını aramaya çalışırken işlerini bile bırakmak zorunda olduklarını dile getirirken; yetkililerden kendilerine yardımcı olmaları için çağrıda bulundu.

KAYNAK:www.sakaryarehberim.com

4522 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle