Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Şubat 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, üst Haberler

İlik Bağışı Yarışı…

geyve-orhun-demire-uygun-doner-icin-kan-bagisi- (6)Geyve Devlet Hastanesinde, Sakarya Türk Kızılayı Kan Merkezi Ekipleri tarafından oluşturulan “Kan ve İlik Bağışı Merkezi”ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşların, bağış için gerekli yasal belgeleri doldurdukları ve kan bağışında bulundukları ayrıca da kök hücre bağışında bulundukları öğrenildi.

Uygulamayı yapan Ekibin Başkanı Doktor Mustafa Kalaç, çalışmalar ile ilgili şu bilgileri verdi: “Sakarya Türk Kızılayı Kan Merkezi Ekipleri tarafından hazırlanan bölümlerde Kan bağışında bulunanlardan kanları alınmakta. Ayrıca; Kök hücre bağışında bulunmak isteyen vatandaşlardan özel test tüplerine kan örnekleri alınmakta ve bu alınan tüpler Sağlık Bakanlığına gönderilmekte. Sağlık Bakanlığında, uygun doku eşleşmesi çıkması durumunda da kişi ile irtibata geçerek kişiden ilik alınmasını sağlamakta. Bu kök hücre bağışı uygulaması, Ülke çapında ilik bekleyen hastaları kapsamakta ve bir çok kişiye de umut olmakta.Bu günkü uygulamamızda; 50 kişi civarında kan bağışı ve 100 kişi civarında da kök hücre bağışı yapıldı.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

ORHUN DEMİR’E DONER ARANIYOR HABERİMİZ

orhun-demire-uygun-doner-araniyor-

2323 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle