Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Videolar, Yaşam

İRFANİYE YURT VE KURS BİNASI AÇILDI.

geyve-tepecikler-irfaniye-yurt-hizmet-binasi-acildi- (16)Geyve de bir eğitim yuvası daha hizmete açıldı.

Aziz  Mahmut Hüdayi Vakfı Geyvelilere Hizmet Dernegi tarafından yaptırılan İrfaniye   Yurdu ve Kurs  binası törenle hizmete açıldı.

Geyvelilere Hizmet Derneğinin himayesinde Tepecikler Mahallesinde 2013 yılında temeli atılan , içerisindeki bölümleri ile  minik çoçuklarımızdan, üniversite çağındaki gençlerimize de hizmet verecek olan  İrfaniye yurt ve kurs binası törenle hizmete açıldı.

İrfaniye Yurt ve Kurs Binası Eğitim yuvasının açılışına Geyve Belediye Başkan V. Abdullah Özdemir, Geyve Müftüsü Ali Erhun ,İrfan Öztürk Hocaefendi, Yusuf Öztürk Hocaefendi ile birlikte Aziz Mahmut Hüdayi Vakfının Adapazarı, Düzce, Hendek, Akyazı,Osmaneli, Kaynaşlı, Yığılca, Pamukova, Bilecik, Taraklı, Göynük, Bolu, Sapanca, Körfez, Kandıra  şube başkanları ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Geyve Tepecikler Mahallesinde 2013 yılında temeli atılan İrfaniye Yurdu ve Hizmet Binası, Geyvelilere Hizmet Derneği Başkanı Dr. İsmail Karadayı ve dernek üyelerinin üstün gayretleri ve geceli gündüzlü çalışmalarıyla dört yıldızlı otel kalitesinde hizmet verecek şekilde inşa edildi. 4 katlı olan ve Bodrum ile zemin katında çoçuk oyun evi olarak tasarlanan yurt binasının 2 ve 3.ncü katları İmam Hatip kız öğrencilerinin yurt, barınma ve etüt çalışmaları için kullanılacak. Yurt binasında ayrıca öğrencilerin istifade edeceği konferans salonu, kütüphane, etüt odaları, bilgisayar odaları  bulunuyor.

Yurdun açılış töreninde konuşma yapan Geyvelilere Hizmet Derneği Başkanı Dr. İsmail Karadayı; insana yatırım yapma gayesi ile yola çıktıklarını, Vatanına, milletine, manevi değerlerine bağlı gençler yetiştirme arzusunda olduklarını ifade etti. Karadayı;“Bu müessese hayırlı bir müessese. Dalları göğe erişmiş devamlı taze yemiş veren bir müessese haline gelecek. Buna emek veren herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dua sonrası Geyve Belediye Başkan V. Abdullah Özdemir, Geyve Müftüsü Ali Erhun, Dernek Başkanı İsmail Karadayı, İrfan Öztürk Hocaefendi tarafından İrfaniye Yurdunun açılış kurdelası kesilerek yurdun açılışı yapıldı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

4383 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle