Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyveliler Sütalan Yaylasında Buluştu

Yaylada hayır pilavı

Geyve Sütalan Yaylası geleneksel hayır pilavlarından birisine daha ev sahipliği yaptı. Onlarca kazanda pişirilen pilav muhabbet ve beraberlik için servis edildi.

Geyve İlçesi’ne bağlı Sütalan Yaylası’nda gelenek olarak yapılan hayır pilavlarından birisi daha yoğun katılım ile gerçekleşti. MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir,MHP geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya ve MHP Eski Milletvekili Zihni Açba’nın onur konuğu olarak katıldığı hayır pilavına binlerce vatandaş katıldı.

Birlik ve beraberliği pekiştirmek ölmüşlere rahmet okumak için düzenlenen hayır pilavına ilçeden ve il dışından binlerce vatandaş katıldı. Öğle namazı öncesinde Mevlid-i şerifler ve duaların okunduğu program yaylada öğle namazının ardından ikram edilen pilavla devam edildi. Aynı kaptan kaşıklanan pilav eşliğinde edilen sohbetlerin ardından güreş müsabakaları yapıldı. Her yaştan katılımcıların kazanmak için mücadele ettiği güreşler büyük ilgi gördü.

Geleneksel hale gelen ‘hayır pilavı’nın bir ritüel olduğunu belirten Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Komşular gurbette ki hemşehrilerin buluşmasıdır esasında etkinlik. Birlik ve beraberliği pekiştirmek, hasret gidermek için yapılır. Sütalan Yaylamız’da ki etkinliğe katılım oldukça fazla. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

4493 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle